Mobil

Google şubat ayı güvenlik güncellemesine başladı

Google ağustos ayından bu yana Android işletim sistemini tehdit eden Stagefrights açığına karşı yeni bir güvenlik yaması yayınladı.


Google geçen yaz ortaya çıkan ve yüz milyonlarca Android cihazı tehdit eden Stagefrights açığına karşı güvenlik güncellemeleri yayınlamaya sürdürüyor. Aylık olarak yayınlanan güncellemeler işletim sistemini gerçekleşecek bir saldırıya karşı daha güvenli bir hale getiriyor. Google’ın yanı sıra diğer Android üreticileri de daha önce belirledikleri üzere aylık güvenlik güncellemeleri yayınlıyor. Ancak üreticilerin söz konusu güvenlik yamasını daha çok üst seviye modeller için yayınladığını hatırlatalım.

1454396926_stagefright.jpg

Google aralarında Pixel C tablet ve Nexus Player’in yer aldığı Nexus cihazlar için şubat ayı güvenlik güncellemesini başlattı. OTA üzerinden dağıtımı sağlanan güncelleme kısa süre içerisinde tüm cihazlara yüklenecektir. Google’ın ardından diğer üreticiler bu defa Nexus olmayan cihazlar için şubat ayı güvenlik güncellemesini başlatacak. 


 
                              
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.