Mobil

Google, Windows Mobile'a Yeniden Giriş Yapıyor

Google, Windows Mobile'a Yeniden Giriş Yapıyor! Detaylar haberimizde...

Google, Windows Mobile'a Yeniden Giriş Yapıyor

Google, kendi işletim sistemi Android dışında en büyük rakibi iOS'un uygulama pazarında da gerçekten büyük başarılar yakalayan uygulamalara da sahip. Tabii iş Windows Phone'a gelince Google uygulamalarından söz etmek oldukça güç.

Google geçmiş yıllarda Windows Phone sisteminin yeterince büyüyebileceğini reddederek Windows Phone pazarına uygulama geliştirmeyi bırakmıştı. Şimdi ise özellikle Microsoft tarafından uygulamalara önem verilen "sağlam" bir Windows 10 gelince Google fikirlerini değiştirdi ve yeniden Windows için uygulama geliştirecek.

Görünüşe göre yarın yapılacak olan Windows 10 etkinliğinde Google'da kendinden söz ettirmeye hazırlanıyor.  Lumia 950 ve Lumia 950 XL temalı etkinlikte Google'ın da uygulamaları hakkında bilgiler verilmesi bekleniyor. Bu uygulamalar da ilk etapta YouTube, Hangouts, Google Voice ve Google Play Music olacak. Tabii sonrasında diğer Google uygulamaları da Windows desteğine kavuşacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.