Mobil

Google yeni bir Nexus cihaz geliştiriyor

Tanıtım tarihi henüz bilinmeyen gizemli bir Nexus cihaz Chrome hata raporunda tespit edildi.

Google yeni bir Nexus cihaz geliştiriyor

Google'ın yeni bir Nexus cihaz üzerinde çalıştığını gösteren bir görüntü Chrome hata raporunda tespit edildi.  “Flounder” kod adına sahip cihaz daha önceki Nexus cihazlarda olduğu gibi su canlıları ailesinin bir üyesinin adını taşıyor. Söz konusu cihazın resmi adının ise Nexus 8 olması bekleniyor.  Google'ın yeni bir tablet geliştirdiği uzun zamandan beri dillendiriliyor. Google'ın bu defa HTC ile donanım ortaklığına gitmesi bekleniyor. 7-inç tablet dünyasının doyuma ulaşması ve iPad mini'nin 7.9-inç büyüklüğünde ekrana sahip olması Google'ı 8-inç ekran boyutuna itecek.

1399634371_nexus-8-nexus-9-flounder-1.jpg

Haziran ayı içerisinde Google I/O etkinliği düzenlenecek. Google'ın bu etkinlikte yeni bir telefon ya da tablet duyurması beklenmiyor. Etkinlikte donanımdan ziyade yazılımsal yeniliklerin ve Google uygulamalarında sağlanan yeniliklerin tanıtılması bekleniyor. Nexus 8'in bu sebeple 2013 model Nexus 7'de olduğu gibi temmuz ayında görücüye çıkacak. Google'ın Nexus 8'i yeni bir Android sürümüyle duyurması ihtimaller arasında. Bu sürümün Android 4.4 KitKat ya da Android 4.5 Lollipop olması bekleniyor.  Endüstri kaynaklarından edilen bilgilere göre Nexus 8'de 64-bit destekli bir işlemciye yer verilecek.İşlemci detayları ise henüz bilinmiyor. Tablete ilişkin gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.