Huawei'nin Nexus 6P'si en gelişmiş Nexus modeli ve dolayısıyla da en pahalısı. 5,7 inç'lik 2K ekrana sahip olan bu cihaz, gücünü 2.0 GHz hızında çalışan Snapdragon 810 işlemciden alıyor. Bünyesinde 3 GB RAM barındıran Nexus 6P'nin 3450 mAh pile sahip olduğu belirtiliyor.

12 megapiksel çözünürlüğünde arka kameranın yer aldığı cihazın ön kamerası ise 8 megapiksel çözünürlüğünde. 32 GB, 64 GB ve 128 GB depolama seçenekleriyle gelen telefon buz beyazı, alüminyum ve grafit renklerinde satın alınabiliyor. Cihazın arka kısmında yer alan parmak izi okuyucu sayesinde uygulama indirirken, uygulamalara giriş yaparken ve kilit ekranında parmak izi okuyucudan faydalanılıyor.

USB-C girişi de Nexus 6P'nin öne çıkan özelliklerinden biri. Android Marshmallow ile destek verilen USB-C ile yeni Nexus 6P çok daha hızlı bir şekilde şarj edilebiliyor. Ayrıca bir cihazın pil gücü ile diğer bir cihazı şarj etmek de yine bu giriş sayesinde mümkün oluyor.

Nexus 6P'nin arka kısmında büyük bir kamera çıkıntısı olduğu görülüyor. Üst kısmı tamamen kaplayan bu çıkıntının pek hoş görünmediğini söylemek gerek. Özellikle de telefon masaya koyulduğunda tuhaf bir görüntü oluşturacağı kesin. Cihazın ekran çerçevesinin oldukça dar olması ise cihazların artı yönlerinden. Nexus 6'da olduğu gibi bu yeni cihazda da hoparlörler ön kısımda yer alıyor. Böylece çok daha yüksek seviyede ve kaliteli sesler elde edilebiliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.