Mobil

Google yeni nesil Nexus telefon üreticisini belirledi

Her yıl bir firma ile anlaşıp telefonunu piyasaya süren Google, bu yıl ki üreticisini de belirledi.

Google yeni nesil Nexus telefon üreticisini belirledi

Google, her yıl bir üreticiyle anlaşıp kendi markasını taşıyan bir akıllı telefonu, piyasaya sürüyor. Ocak 2010'da Android 2.1 Ecclair ile birlikte HTC tarafından üretilen Nexus One'yi piyasaya sürmüştü. Aynı yıl Aralık 2010'da ise Android 2.3 Gİngerbread işletim sistemine sahip Samsung tarafından üretilen Nexus S'yi ve son olarak Kasım 2011'de Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemine sahip Samsung tarafından üretilen Galaxy Nexus'u piyasaya sürmüştü. Şimdi dördüncü nesil Nexus'u üretecek markayı seçmeye geldi ve Google seçimini yaptı. Yeni nesil Nexus marka akıllı telefonu yine Samsung üretecek.

1335430911_google-nexus-prime.jpg

Samsung'un Google ile yaptığı çalışmalarda, Galaxy II'nin başarısı ve Samsung'un son çıkardığı Nexus cihazı Galaxy Nexus'un yine başarılı olması sayesinde Google tekrar Samsung ile çalışma kararı aldığını açıkladı.

Samsung-Google ortaklığı ile çıkacak olan telefonun 2012 yılının dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Google Nexus 4. nesil cihazının, geçtiğimiz günlerde test sonuçları ortaya çıkan ve 3 Mayıs tarihinde tanıtılması beklenen Samsung Galaxy S III üzerinden şekilleneceği söyleniyor.

Android 5.0 Jelly Bean'u, yeni nesil Google Nexus akıllı telefonu üretecek olan Samsung'un mu yoksa ilk kez üretilecek olan Google Nexus tableti üretecek olan ASUS'un mu kullanacağı da ayrı bir merak konusu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.