Google'dan bedavadan biraz pahalı JioPhone geliyor

Google, çok uygun fiyatlı bir akıllı cihaz piyasaya sürecek. 10 Eylül'de gelecek olan cihaz Hindistan pazarının en uygun cihazı olacak.

Google'dan bedavadan biraz pahalı JioPhone geliyor

İki ay önce, Hindistan'ın Reliance holdingi, Google ile ortaklaşa geliştirilen giriş seviyesi bir akıllı telefon olan JioPhone Next'i duyurmuştu. Cihazın 10 Eylül'de piyasaya sürülmesi bekleniyor ve satışa çıktığında Hindistan'daki en uygun fiyatlı akıllı telefon olmayı vaat ediyor.

XDA Developers'dan Mishaal Rahman, cihazın temel özelliklerini Twitter üzerinden  duyurdu. Böylece cihaz hakkında piyasaya sürülmesinden önce fikir sahibi olduk.

Google'dan uygun fiyatlı JioPhone geliyor

Google'dan bedavadan biraz pahalı JioPhone geliyor - Resim : 1

Google, çok uygun bir akıllı telefonla karşımıza çıkıyor. Cihaz fiyat konusunda o kadar iddialı ki Hindistan pazarındaki en uygun fiyatlı akıllı telefon olacağı iddia ediliyor.

Telefon, 1440x720 çözünürlüklü bir ekran ve Qualcomm'un Nokia 1.4'e de güç sağlayan giriş seviyesi 215 yonga seti ile gelecek. Yazılım departmanı Android 11 (Go Edition) tarafından kapsanırken RAM 2 GB olarak karşımıza çıkıyor. Cihazın özelliklerini ortaya koyan Mishaal Rahman, telefonda Google'ın Camera Go ve Duo Go uygulamalarının mevcut olacağını belirtti. Google'ın Next başka neler sunacağı ise şimdiden merak konusu. Öne bakan kamera 8MP' olarak karşımıza çıkarken, tek arka kamera 13MP OmniVision OV13B10 sensöre sahip olacak. 

Tüm bu iddiaların doğru olup olmayacağı ve fiyat konusunda kesin bilgi edinmek için cihazın çıkış tarihini beklememiz gerekecek. Lansman tarihine yaklaşık olarak bir ay kaldığı için çok uzun süre beklememiz gerekmeyecek diyebiliriz.