Mobil

Google'dan fotoğraf tarama uygulaması: PhotoScan

Google, eskiden bastırılmış fotoğrafları dijitale aktarmak isteyenler için PhotoScan uygulamasını yayınladı. Algoritması ile oldukça başarılı çalışan PhotoScan ile fotoğraf taramak çok kolay!

Google'dan fotoğraf tarama uygulaması: PhotoScan

Dijital fotoğrafçılık gelişmeden önce eskiden çekilen fotoğrafları görüntüleyebilmek için tab ettirmek yani bastırmak gerekiyordu. Daha sonra eski dostumuz 36mm filmler, teknolojinin gelişimi ile yerlerini microSD kartlara bıraktı. Eski fotoğraf albümlerini dijitale profesyonel bir şekilde aktarmak isteyen kullanıcılar, fotoğrafları tarayıcı ile tek tek taratmak zorunda kalmıştı. Google bu sorunu PhotoScan uygulaması ile ortadan kaldırıyor.

Farklı algoritması sayesinde fotoğrafı birebir tarayan Google PhotoScan, taranan fotoğrafları ister film rulosuna kaydedebiliyor isterseniz de Google Photos hesabınıza yükleyebiliyor.

Google PhotoScan ile önce fotoğrafı çekmeniz isteniyor. Daha sonra fotoğrafın çevresinde dört adet beyaz nokta beliriyor. Bu noktaları da hizalayarak çektikten sonra, sanki eski fotoğrafı akıllı telefonunuz ile çekmiş gibi profesyonel bir şekilde dijitale aktarabiliyorsunuz.

iOS ve Android için yayınlanan Google PhotoScan, fotoğraf taramayı isteyenlerin imdadına hem ücretsiz hem de profesyonel bir şekilde koşuyor.

iOS için Google PhotoScan
Android için Google PhotoScan
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.