Mobil

Google'dan iPhone gafı!

Google'ın nesneleri tanıyan ve arama yapmayı kolaylaştırna Google Lens uygulaması, kendi telefonunu tanıyamayarak büyük bir iPhone gafına imza attı.

Google kendi telefonunu tanıyamadı!

Google, geçtiğimiz günlerde Google Lens uygulamasını Pixel serisinden sonra tepe model Galaxy telefonlarına da getirmişti. Google daha sonra bu özelliği Google Fotoğraflar uygulamasının içerisine yerleştirerek iPhone'a da getireceğini açıklamıştı.

Örneğin; Google Lens uygulamasından kamera ile hamburgere odaklandığınızda, otomatik olarak Google'da hamburger görselleri ve çevrenizdeki hamburger restoranları aratılıyor.

Bugün ise Google Lens büyük bir gafa imza attı. Ünlü YouTuber Austin Evans; Google Lens'i Pixel 2 XL modeline doğru tuttuğunda, Google bu telefonu iPhone olarak algılayarak internette arama yapmaya başladı.

Google'dan iPhone gafı! - Resim : 1

Tasarımsal açıdan iPhone ile Pixel serilerinin uzaktan yakından alakası olmamasına rağmen Google Lens'in yanlış sonuç vermesi, uygulamanın henüz tam anlamıyla hazır olmadığını gösteriyor.

Google Lens'in güncellemeler ve yapay zeka ile daha iyi hale geleceğini düşünüyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.