Mobil

Google'ın akıllı saati görüntülendi!

Motorola ve Google'ın beraber yürüttüğü çalışmada akıllı saatin prototip görüntüler sızdırıldı.

Google'ın akıllı saati görüntülendi!

Akıllı saatler aldı başını gidiyor. MWC 2014'te Gear 2 ve Gear 2 Neo akıllı saat çözümlerini duyuran Samsung aynı zamanda Galaxy Fit adlı Fitness takip cihazını da duyurarak giyilebilir teknolojinin mobil dünyasında bir akım haline dönüşeceğinin ipuçlarını verdi. Huawei de yine etkinlikte Talband B1'i duyurarak giyilebilir teknoloji kategorisine dahil oldu.

Google cephesinde de akıllı saat merakla bekleniyor. Motorola ile sürdürülen çalışmalar gelen haberlere göre Motorola'nın Lenovo'ya satış işlemi dolayısıyla bir süre geciktiği dillendiriliyor. Bu gelişmeye rağmen Google'ın ilk akıllı saat tecrübesini 2014 yılı içerisinde kullanıcılarla buluşturacağı konuşuluyor.

1393404957_1.png

Google cephesinde merakla beklenen akıllı saate ilişkin ilk bilgiler ise AndroidPolice sitesi tarafından yayınlandı. Saatin prototip görüntülerini de yayınlayan site kaynakları, akıllı saatin piyasaya sunulma aşamasına kadar tasarımsal değişimler geçirebileceğine de ihtimal veriyor.

Görüntüleri sızdırılan akıllı saat klasik bir kordon yapısı sunarken, dokunmatik ekranın üst bölümünde ses tuşları, ekranın alt bölümünde ise geri butonu yer alıyor. Diğer bölümde ise Motorola logosu dikkat çekiyor. Ayrıca yan tarafta ise saatin güç butonu yer alıyor.

Android işletim sistemiyle çalışacak akıllı saatin haziran ayında gerçekleşecek Google I/O etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. 

1393404977_nexusae0imagethumb48.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.