Mobil

Google'ın bu özelliği artık Türkçe!

Google Translate'in fotoğrafları metne çeviren özelliği Türkçe dahil 20 yeni dil desteğine kavuştu.

Google'ın bu özelliği artık Türkçe!

Teknoloji devi Google’ın çeviri hizmeti Google Translate, sisteme entegre edilen özelliği sayesinde fotoğrafları metne dönüştürerek bunları anında istenilen dile çevirebiliyordu. Yeni yayınlanan güncelleme ile Google Translate, artık Türkçe dil desteğine kavuştu.

Özellikle yurtdışına çıkan kişilerin adres tabelaları, restorantlar ve diğer mekanlardaki yazıları kısıtlı da olsa istenilen dile çevirebilme desteği sağlayan Google Translate, Google tarafından ilk başlangıçta İngilizce, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Portekizce, Rusça ve Fransızca olmak üzere 7 dilde verilen bu hizmet artık Türkçe de dahil olmak üzere 20 yeni dile çeviri yapabilecek.

1438201290_hindiindonesianukrainianportuguese.gif

Toplamda 37 dil desteğiyle gelen güncellemeyle kullanıcılar yurtdışında pahalı olan internete girmek zorunda kalmayacak. Uygulamanın ayarlar bölümünden indireceğiniz dil paketleri ile artık internet bağlantısına gerek kalmadan desteklenen tüm dillerin çevirilerini çevrimdışı olduğunuz zamanlarda bile kullanabileceksiniz. Dilerseniz her biri (2 MB) olan istediğiniz dil paketini indirebilir, isterseniz de temel dil paketini indirerek tüm dillere çeviri özelliğine sahip olabilirsiniz. Ayrıca uygulama gerçek zamanlı konuşma çevirisi de yapabiliyor. Popüler dillerdeki canlı görüşmeler ve SMS konuşmaları anında tanınıyor ve bunlar anında metin olarak istenilen dile çevirilebiliyor.

1438201200_conversation-mode-gif-1-1.gif

Güncelleme henüz Android ve iOS için uygulama müğazalarında yayınlanmış değil. Önümüzdeki birkaç gün içinde yayınlanacağı söylenen güncellemeyi Türkçe olarak akıllı cihazlarında kullanmak isteyenler uygulamanın yeni sürümünü Android için buradan indirebilirler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.