Mobil

Google'ın devrim yapacak telefonu ne zaman geliyor?

Google Project Ara için tarih verildi.

Google'ın devrim yapacak telefonu ne zaman geliyor?

Google’ın çıktığında olay olacak modüler telefonu Project ARA adlı proje ile geliştiriliyor ve telefonun adının Spiral 2 olması bekleniyor. Google’ın telefonu bu yılın sonlarında başlatmadı bekleniyordu ancak, şirketin Proje Ara Twitter hesabı üzerinden attığı tweete göre telefon 2016’dan önce başlatılmayacak.

Google’a göre bu gecikmenin nedeni telefonun baştan geliştirilmeye başlanması oldu. Bildiğiniz gibi parçaları kolayca değiştirilebilen modüler telefon Project ARA Motorola’da doğdu. Ancak Motorola’nın Lenovo’ya geçmesi ile birlikte proje Google’a kaldı ve şirket yeniden geliştirmeye başladı.

1439878616_google-project-ara-delayed-01.jpg

 Diyelim ki bir kullanıcı daha iyi bir kamera, ya da daha fazla RAM veya daha fazla depolama alanı ihtiyacı olduğu durumlarda telefonun parçalarını değiştirebilecek. Google ilk project Ara akıllı telefonu Porto Riko’da başlatmayı planlıyordu ancak şirketin şimdi ABD'de birkaç yere baktığı söyleniyor. Yukarıda belirtildiği gibi telefonun tanıtımı önümüzdeki yıl gerçekleşecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.