Mobil

Google'ın en iddialı ve benzersiz telefonu bu tarihte geliyor

Google'ın modüler akıllı telefonu Project Ara, bu sonbaharda geliştiricilere sunulacak.


Google'ın uzun süredir üstünde çalıştığı oldukça iddialı modüler akıllı telefonu Project Ara neredeyse hazır gibi görünüyor. Bu sonbaharda geliştiricilere sunulacak telefonun önümüzdeki yıl tüketicilere sunulması bekleniyor.

Arama devi bu haberi kutlamak için, Project ARA ile ilgili yeni bir promo video yayınladı. Aslında bu küçük modüllerden bazılarını kaybetmek oldukça kolay olacak gibi görünüyor olsa da, açıkçası Ara'nın modüller güçlü görünüyor.

1463842261_gsmarena001.jpg

Bir rapora göre, Google’ın içinde yaklaşık 30 kişi zaten birincil telefonları gibi Ara prototiplerini kullanıyor. Şirket, platformunun tüm temel bileşenlerinin mevcut  olduğunu söylüyor. Telefonun geliştirici sürümü 5.3-inç ekrana sahip olacak ve beklediğimiz gibi Google yapımı Android işletim sistemi ile çalışacak.

ARA modülleri üzerinde Panasonic, TDK, iHealth, E Ink, Toshiba, Sony Pictures Home Entertainment ve Samsung ortak olarak çalışıyor. 

Ancak, çerçeveye entegre edilmiş olan herhangi bir modülün parçası görünmüyor. Bu yüzden muhtemelen ilk nesil Ara ile chipset, pil ya da ekran takası mümkün olmayacak.

Aşağıda Project Ara ile ilgili yayınlanan promo videoyu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.