Mobil

Google'ın modüler akıllı telefonu Projet Ara denendi! [Video]

Google’ın modüler akıllı telefon pojesi Ara, merakla beklenen ilk çıkışını Goole I/O sunumunda gerçekleştirdi.


Google’ın modüler akıllı telefon pojesi Ara, merakla beklenen ilk çıkışını Goole I/O sunumunda gerçekleştirdi. Büyük yol katettiği belli olan projenin hala biraz zamana ihtiyacı var gibi görünüyor.

Google’ın Ara Projesi, hem geliştiriciler hem de kullanıcılar tarafında merakla beklenen projeler listesinde üst sıralarda yer alıyor. “Kamerası için telefon seçeceğinize, telefonunuza kamera seçin” sloganıyla yapılan sunumda görüyoruz ki beklemeye değer bir ürün ortaya çıkmaya neredeyse hazır. Henüz kozmetik dokunuşlardan nasibini almamış olan telefonda ne yazık ki Android logosundan öteye geçip giriş ekranını tam olarak göremiyoruz.

1404145184_img20140630190159.jpg

LEGO misali, parçalarını değiştire değiştire istediğiniz özelliği öne çıkarabileceğiniz bir telefon yaratmanıza imkan tanıyan Ara Projesi, açılamayan ekranına rağmen takdir toplamayı başarıyor. Ana gövde üzerinde yaptığınız değişiklikler sayesinde hayalinizdeki telefonu yaratabileceğiniz bu çalışmanın 2015′te satışa sunulması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.