Mobil

Google'ın Nexus 8'de kullanacağı işlemci belli oldu!

Google 8 inç tablet planları dahilinde yeni nesil Nexus 8'i şekillendiriyor.

Google'ın Nexus 8'de kullanacağı işlemci belli oldu!

Tabletler 7 ve 10 inç boyutlarında pazara sunuldular. İlk önce 7 inç tabletleri pazarda gördük ve ardından 10.1 ve 9.7 inç tabletler sınırları belirlediler. Özellikle Android ekosisteminde artan ekran boyutları 7 inç tablet segmentini neredeyse tarihe gömdü. Kullanıcılar artık 7 inç tabletlere rağbet göstermiyorlardı ve üreticilerde 7,9 ve 8 inç tabletleri piyasaya sunmaya başladılar.

Google'da en çok satan tabletlerinden biri olan Nexus 7'yi Nexus 8'e yükselterek bu pazarda pay sahibi olmak istiyor. Nexus 8'in Eylül ayında (iPad Air 2 ve iPad Mini 3'ten önce) tanıtılması planlanırken ürüne ait bilgilerde gelmeye başladı. Google yeni tabletinde dünyanın en hızlı mobil işlemcisini kullanmaya hazırlanıyor.

1407831324_denver-hot-chips-tk1.png

Nvdia'nın piyasaya sunduğu Tegra K1 işlemcisini yeni tabletinde kullanacak olan Google'ın bu noktada bildiğiniz gibi 2 farklı seçeneği bulunmakta. 64 bit K1 ve 32 bit K1 işlemcisininden birini seçecek olan Google'ın her iki modeli de seçebileceği konuşulmakta. Yüksek enerji ihtiyacından dolayı telefonlara gelemeyen 192 CUDA grafik çekirdeğine sahip Tegra K1'in saf Android deneyimi ile nasıl bir performans gösterebileceğini hayal etmek oldukça güç görünmekte.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.