Mobil

Google'ın yeni kamera uygulaması sıradışı bir özellikle gelebilir!

Google, akıllı telefonlarına getireceği yeni kamera yazılımında hile kullanacak.

Google'ın yeni kamera uygulaması sıradışı bir özellikle gelebilir!

Geçtiğimiz günlerde sizlere Google ve MIT'in fotoğraflarda rahatsız edici yansımaları, ışık parlaması ve benzeri etkileri görüntüden kaldırmayı sağlayacak bir kamera yazılımı üzerinde çalıştığını söylemiştik. Konuyla ilgili yeni bilgiler geldi.

Söylentilere göre Google üzerinde çalıştığı bu kamera yazılımını yakın zamanda Android'li cihazlarında kullanıma sunacak. Akıllı telefonunuzun kamerasıyla fotoğraf çekimi sırasında ortaya çıkan yansımaları Google ve MIT'in geliştirdiği yazılım algoritması görüntüyü analiz ettikten sonra tespit edilen nesneler yazılım tarafından görüntüden çıkarılacak. Bu yazılım ile kullanıcı daha net fotoğraf çekme şansını yakalayabilecek.

1439220286_img20150810181623.jpg

Aşağıdaki videoda da izleyeceğiniz gibi kamera uygulamalarına yeni bir fonksiyon sunacak olan yazılım teknolojisi ile Google rakiplerinden bir adım önde sayılacak. Google'ın yeni kamera yazılımını ne zaman Android'e entegre edeceği şimdilik netlik kazanmış değil. Ancak yazılımın nihai olarak kullanılabilir hale gelmesi için biraz zaman gerekiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.