Mobil

Gorilla Glass 6 ilk onunla gelecek

Yeni nesil Gorilla Glass 6 ekran koruması ilk olarak Oppo'nun yeni akıllı telefonu ile gelecek.


Geçtiğimiz günlerde duyurulan yeni nesil Gorilla Glass 6 ekran koruması önceki sürüm olan 57e göre birçok yenilik içeriyor. Çok daha fazla güçlü olan ekran koruması, neredeyse kılıf kullanımını ortadan kaldıracak özelliklere ve sağlamlığa sahip.

Yeni geliştirilen yapısı ile özellikle düşmelerde çok daha sağlam olduğu belirtilen cam, önceki sürüme göre iki kata yakın bir sağlamlık artışı sunuyor. Klasik bir slogan olarak 'şimdiye kadar üretilmiş en sağlam cam' cümlesi ile tanıtılan Gorilla Glass 6 için, “çerçevesiz akıllı telefonlar düşünülerek tasarlandı” bilgisi de verilmişti.


Gorilla Glass 6 ilk onunla gelecek

Öte yandan ortaya atılan iddialar gerçek çıkarsa Gorilla Glass 6 kullanan ilk cep telefonu beklentilerin aksine Samsung Galaxy Note 9 değil, Oppo R17 modeli olacak. Beklentiler Samsung'un Note 9 modelinin bu ekran teknolojisiyle gelmesiydi. Zira Note 7 Gorilla Glass 5 kullanan ilk telefon olurken, Note 4 Gorilla Glass 4 kullanan ilk akıllı telefon modeli olmuştu.

Ancak bu sefer Samsung yerine Oppo'yu tercih eden firma, iddialar doğruysa Gorilla Glass 6 ekran koruma teknolojisini ilk kez Oppo R17 modelinde kullanacak. Phone Arena sitesine açıklamalarda bulunan Oppo'nun başındaki isim Andy Wu, Gorilla Glass 6 teknolojisinin ilk olarak kendi modellerinde yer alacağını belirtti. Oppo'nun kısa bir süre sonra resmi olarak tanıtması beklenen tek modeli R17 olduğu için beklentiler bu modele yoğunlaştı.

Yorumlar
Hakan
"O, kaçıncı kez onunla gelecek?" diye de başlık atılabilirdi.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.