Mobil

Güney Kore, iPhone 6S'in pil sorununu araştırıyor

Samsung'un anavatanı Güney Kore, Apple iPhone 6S'in pil sorununu araştırıyor. Onlara göre Galaxy Note 7 kadar tehlikeli olabilir.


Geçtiğimiz haftalarda, Apple’ın iPhone 6S modellerinin üretilen belli bir serisinde pil sorunu olduğu ortaya çıkmıştı. iPhone 6 ve iPhone 6S modellerinin bataryalarının şarjının yarısı kalmasına rağmen aniden kapanmasından dolayı şikayet etmeye başlamıştı. Bu sorun üzerine Apple, pil değiştirme programı başlattı ve belli seri numaralarına ait iPhone 6S modellerinin pillerini değiştirmeye başladı.

1481094214_giphy.gif

Teknoloji ve Standartlar Kore Ajansı (KATS), iPhone 6s’in Galaxy Note 7 gibi bir sorunla karşı karşıya olabileceği ve tehlike arz edebileceği konusunda endişeli olduğunu açıkladı. Çin’de bu sorunun iPhone 6 modellerinde de görüldüğü iddia edilmişti. Henüz doğrulanmasa da, bir Çinli gözlem örgütü, iPhone birimleri patlamasıyla ilgili birçok iddia aldığını açıkladı.

Kore yasalarına göre KATS, ulusal bir geri çağırma emri verebilir. Ajans, Apple Kore ile görüşmelerde bulunuyor,.Apple ise iPhone 6s’in sadece az sayıda birimin bu sorundan etkilendiğini söylüyor ve sorunun bir güvenlik endişesi olmadığını belirtiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.