Mobil

Günlük aktive edilen Androidli cihaz sayısı kaça ulaştı?

Mobil dünyasının en popüler işletim sistemi 2013 yılında 1 milyar cihazda yer almak istiyor.

Günlük aktive edilen Androidli cihaz sayısı kaça ulaştı?

Mobil dünyasının %70’lik dilimine hakim olan Android, gelişimini sürdürmenin yanı sıra pazar payını da arttırmaya devam ettiriyor. Bugün bir konferansta konuşan Google İcra Kurulu Başkanı Eric Schmidt, Google’ın her gün 1.5 milyon Android cihaz aktivasyonuna şahitlik ettiğini açıkladı. Hızlı bir büyüme içerisinde olan mobil işletim sistemi hali hazırda 750 milyon cihazda yer bulmakta.
1366141059_android-army1.jpg

2012 yılının sonunda aktive edilen cihaz sayısı 1.4 milyon olarak açıklanmıştı. Elde edilen yüksek rakam Android’i kesinlikle en popüler işletim sistemi yapmakta. Eric Schmidt aynı zamanda 2013 yılı hedefi olarak Android’in 1 milyar cihazda yer alacağını sözlerine eklerken, gelişimin ve yeniliklerin devam edeceğine dair ipuçları verdi.

Giriş seviyesinden üst sınıfta konumlandırılan amiral gemi modellerine kadar kullanıcılara geniş bir ürün yelpazesi sunan Android, elde ettiği başarıyı önümüzdeki yıllarda da sürdüreceğe benziyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.