Mobil

Günün iPhone Tweakleri

JailBreak yapılmış iPhone'lar için en iyi uygulamaları tanıtmaya devam ediyoruz


Telefonunuza JailBreak yaptıysanız AppStore haricinde de telefonunuza programlar indirip kullanıcı deneyiminizi farklışatırdığınızdan eminiz. iPhone'un sıkıcı arayüzünden sıkılan ve telefonunu JailBreak yapmak isteyen kullanıcılar için gerekli bilgileri önceki yazılarımızda vermiştik. 

Şimdi sizlere JailBreak sonrası telefonunuza kurabileceğiniz farklı uygulamaları tanıtmak istiyoruz. İlk programımız 

BookSong

Bu program ile istediğiniz şarkıları bir playlist şeklinde durmaksızın dinleyebiliyorsunuz. Özellikle spor yapanlar için bu programın ne kadar önemli olduğunu belirtmeme gerek olmadığını düşünüyorum. Tam tempolu koşu yaparken kualklığınızdan sizi teşvik eden melodiler gelmediğinde durup tekrar albümü başa almak oldukça sıkıcı olabiliyor! Programı BigBoss'ın Reposundan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

1405683536_musicios71.jpg

PopSearch

Bu tweak neyi nerede aramak istediğinize karar verebileceğiniz çok etkili bir programdır. Kişileri Wikipedia'da, maç skorlarını ise Google'da arama yapmayı sağlayabileceğiniz bu uygulama BigBoss repo Cydia üzerinde ücretsiz olarak edinilebilir.

1405684073_popsearch.jpg

CCSliders

Apple'ın iOS 7 ile birlikte hayatımıza soktuğu Control Center ile ilgili çok fazla tweak vardır. Tüm tweaklerin ortak özelliğini ise bu uygulamada bulabilirsiniz. Kontrol merkezini tamamen kendi isteğinize göre organize edip ve kendi renginizi atayabildiğiniz bu uygulamayı Cydia marketin repo bölümüne http://cydia.jerryen.com/ reposunu ekleyerek ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

1405684269_control-center.png

InstaLove

Instagram son dönemde vazgeçemediğimiz bir sosyal platform oldu. Son 3 ayda en çok kullanıcı artışı olan bu sosyal ağ ile tanımadığınız kişilerin günlük fotoğraflarını takip edip bunlara yorum yapabilmekteyiz. Tanıdığımız kişilerse zaten Facebook'ta var öyle değil mi?

Genellikle üllüleri takip için kullandığımız Instagram'ı daha efektif kullanmak için geliştirilen bu uygulama ile fotoğraf yerine hastag (#) araması yapabiliyoruz. Fotoğraflar üzerinde beğenme yapabilyor ve yorum bırakabiliyoruz. İstediğimiz kullanıcıyı takip etmemizi de sağlayan bu uygulamanın Instagram'dan bile iyi çalıştığını söylesek sanırım yanlış olmaz. Aşağıdaki videodan programın nasıl çalıştığını görebilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.