Mobil

Günün Sorusu: Cep telefonları neden önde?

Cep telefonlarının hayatımızdaki yeri nedir?

Günün Sorusu: Cep telefonları neden önde?

Teknolojinin gelişmesinden bu yana hepimizin hayatını kolaylaştıran cihazlar üretildi ve üretilmeye devam etmekte. Bu bağlamda yaşantımıza giren teknolojik ürünlerden bir tanesi de ceptelefonları oldu.

Hayatımıza girmeye başladığı ilk yıllarda sadece haberleşme için kullandığımız telefonlar şimdilerde ise onunla her istediğimizi yapabileceğimiz bir ürün haline geldi. Bugün sizlere cep telefonlarının neden diğer teknolojik cihazlardan önde olduğunu anlatmak istedik. Dilersenizsözüdahafazlauzatmadannedenleregeçelim:

1387703938_img20131222110313.jpg

Akıllı cebinizle internete bağlanmanız, fotoğraf çekip e-posta yollamanız, müzik çalmanız ve daha fazlasını yapmanız mümkün. Onunla sayfalarca yazı yazmanız da mümkün, ancak bunu bilgisayarda yapmanız daha uygun olacaktır :) Cebinizherzamanyanınızdadır: Telefonunuz, siz dışarıdayken cebinizde, yattığınızda ise çoğunlukla başucunuzdadır. Sadece kolunuzu uzatarak sabah uyanmak istediğiniz saate göre alarm kurmanız, yarınki havadurumuna bakmanız, bir arkadaşınızı aramanız, e-postalarınızı kontrol etmeniz mümkündür. Bağlanabilirlik: Akıllı cepler, hem bir telefon, hem de taşınabilir  bir videokamera ve bilgisayar yerine geçebiliyorlar.

1387704058_img20131222111454.jpg

Bazı tabletler ve laptop'larhücresel ağlara bağlanabilse de, bu özellikler akıllı ceplerde her zaman var. Akıllı cebiniz, Wi-Fi ağının olmadığı bir yerde 3G ile internete bağlanabiliyor. Akıllı cebinizle mobil bağlantınızı Wi-Fihotspot üzerinden dağıtmanız da mümkün olabiliyor. MasaüstüPC'nizde severek oynadığınız oyunların çoğunu telefonunuza yükleyip istediğiniz yerde oynamanız da mümkün hale geliyor. Açıkçası akıllı telefonlarımız bizlerin vazgeçilmezi olmuş durumda ve öylede kalacak gibi görünüyor. Şimdi sizlere şu soruyu yöneltelim: Cep telefonlarının hayatınızdaki yeri nedir? Bukonudakifikirleriniziveeksikgördüğünüzalanları, yorumkısmındanbizimlepaylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.