Mobil

Gürültü engelleyen kulaklık: Anker SoundCore Space NC (video)

Tam bir fiyat/performans ürünü olan Anker SoundCore Space NC kulaklık modelini enine boyuna inceledik. Aktif gürültü engelleme özelliği bulunan kulaklığın tüm detayları bu video.


Video ve müzik gibi multimedya öğelerinin kullanımının artmasıyla beraber kulaklıklar da önemli hale geldi. Günümüzde özellikle üst düzey cep telefonları gayet kaliteli kulaklıklar ile geliyor. Elbette daha fazlasını isteyenler için alternatif çözümler de var. Bunlardan biri olan Anker SoundCore Space NC, hem kablolu, hem kablosuz kullanılabilen hem de gürültü engelleme özelliği bulunan bir kulaklık. 

Gürültü engelleyen ekonomik kulaklık: Anker SoundCore Space NC (video)

SoundCore Space NC ilk bakışta standart bir kulaklığa benziyor. Malzeme kalitesi fiyatına göre çok iyi olan kulaklık, bir üst kategorinin ürünlerinde görmeye alıştığımız bir üretim kalitesine sahip. Kulak süngerleri oldukça yumuşak olan kulaklıkta başın üst kısmına değen yerde de bu yumuşak sünger yastıklardan bulunuyor. 

40 mm hoparlör kullanılan kulaklıkta sağda iki adet, solda bir adet olmak üzere 3 düğme bulunuyor. Sağ kulaklıktaki düğmeler (ki kulaklıkların içinde R ve L şeklinde büyük işaretler bulunuyor) Açma/kapama ve Google Asistan (Android için) görevlerini görüyor. Telefon işaretli olan ikinci tuşa Androidli bir telefonda bastığınızda Google Asistan açılıyor. iOS için de Siri açılıyor. 

Sol taraftaki kulaklıkta ise NC (Noise Cancelling - Gürültü Engelleme) tuşu bulunuyor. Bu özelliği isterseniz kapatabiliyorsunuz. Ayrıca yine sağ kulaklık üzerinde microUSB girişi (şarj için) ve kulaklık çıkışı (kablolu kullanım için) yer alıyor. 

Anker SoundCore Space NC kullanımı

Kulaklığı kullanmak zor değil. Cihazı açmak, ve Bluetooth destekli bir cihazla eşleştirmek (telefon ya da bilgisayar) yeterli. Ayrıca isterseniz kutudan çıkan stereo kulaklığı da (bir ucu TRS diğeri TRRS) kullanabiliyorsunuz. Yani kulaklığın kablolu kullanım imkanı da var. Bu da kulaklığı pili bittiğinde ya da Bluetooth özelliği olmayan bir cihazla kullanmak istediğinizde eliniz boş dönmeyeceğiniz anlamına geliyor. 

Kulaklığın kablosu üzerinde bir de mikrofon bulunuyor. Bu sayede telefon görüşmeleri ya da bilgisayar üzerinden konuşma da yapabiliyorsunuz. Bu arada kulaklığın üzerinde de mikrofon bulunuyor. Bu mikrofonla Bluetooth özelliğinde de  görüşme yapabiliyorsunuz. 

Anker SoundCore Space NC deneyimi

Benzerlerinde olduğu gibi bas ağırlıklı bir kulaklık olan SoundCore Space NC, müzik dinlerken gayet güzel bir deneyim sunuyor. Eğer tiz beklentiniz yüksek değilse ve 'ben kulak üstü  kulaklıkta bas isterim' diyenlerdenseniz bu kulaklık tam size göre. Elbette kulaklığın tiz seslerde de kalitesi kötü değil. Ama bas seslerin daha ağırlıklı olduğunu belirteyim.  

Anker SoundCore Space NC gürültü engelleme özelliği

Gelelim kulaklığın en merak edilen özelliği olan Gürültü Engelleme fonksiyonuna. Bu özellik düşük frekanslı yani benim uğultu olarak tanımladığımız seslerin yok edilmesini sağlıyor. Korna ya da insan konuşmaları gibi yüksek frekanslı sesleri ise duyabiliyorsunuz. Bu gayet güzel olmuş. Zira tamamen dünyada kopmanız tehlikeli sonuçlar oluşturacağı için bu şekilde bir kullanım daha mantıklı geldi bana. 

Anker tarafından geliştirilen bu özellik marka tarafından Hibrit Noise Cancelling olarak tanımlanıyor. Bu sistemde gürültülü olarak tanımlanabilecek sesler yok edilirken, insan sesi ya da korna gibi sesler duyulabiliyor. 

Gürültü engelleme özelliği hem kablolu hem de kablosuz olarak çalışabiliyor. İsterseniz bu özelliği kapatmanız mümkün olduğundan keyfinize göre aktif edebiliyorsunuz. Bu da güzel bir özellik olmuş. 

Anker SoundCore Space NC pil ömrü

Kulaklıkla bütünleşik bir pil bulunuyor. Gürültü engelleme için şart olan bu pili, kulaklığın üzerinde bulunan microUSB yuvasından kutusundan çıkan microUSB kablosu ile şarj ediyorsunuz. Yaklaşık 1 saatte tam olarak şarj olan kulaklık kablosuz modda 20 saate, kablolu modda ise 50 saate kadar kullanım sunuyor. Yaptığımız denemelerde tamamen kablosuz olarak kulaklığı 10 gün boyunca kullandığımızı gördük. Bu 10 gün süresince aralıklı olarak kullandığımız kulaklıkla 4-5 saat müzik dinledim, 4 film izledim ve aralarda da bekleme modunda telefona bağlı tuttum. 

 

Anker SoundCore Space NC fiyatı

Anker'in bu modeli en yakın rakiplerinden bile daha uygun bir fiyattan satılıyor. Yurtdışı fiyatı 100 dolar olan kulaklık, ülkemizde 700-799 TL aralığında satılıyor (incelemenin yazıldığı Mart 2019 için geçerli). Çinli isimsiz ve markasız rakipleri saymazsak 700 TL rakamının gayet makul olduğunu söyleyebilirim. Yurtdışı yerine Türkiye'den almak daha mantıklı olacaktır. Zira Türkiye'den alınan üründe garanti de oluyor. 

Elbette gürültü engelleme ve malzeme kalitesi anlamında çok daha kaliteli ürünler var. Sony, Beats, Bose ve benzeri markaların bu tarz kulaklıkları var. Ancak onlara sahip olmak için en az 2 kat daha fazla ödemeniz gerekiyor. Anker SoundCore Space NC belli bir kaliteyi makul bir fiyata sunuyor. 

 

Anker SoundCore Space NC teknik özellikler

 • NC (Noise Cancelling - Gürültü Engelleme) özelliği
 • Düşük frekanlı sesleri yüzde 93'e kadar azaltma
 • Dokunmatik kontrollu yüzey
 • Kablolu modda 50 saat, kablosuz modda 20 saat kullanım
 • Bluettoh 4.1 desteği
 • Katlanır tasarım
 • Taşıma Çantası
 • Kablo üzerinde mikrofon desteği
 • 40 mm hoparlör
 • 263 gram
 • 799 TL 


BEĞENDİM

 • Uygun fiyatlı ANC desteği sunması
 • Malzeme kalitesi
 • Ses kalitesi (özellikle baslar)
 • Seyahat çantası
 • Pil ömrü

 

 

BEĞENMEDİM

 • Dokunmatik alanı kullanmak biraz alışkanlık istiyor

 

 

Sonuç olarak Anker SoundCore Space NC fiyat performans anlamında çok başarılı bir kulaklık olmuş. Bu fiyata alabileceğiniz kulaklıklar içinde en makulu diyebilirim. Eğer NC (Gürültü Engelleme) özelliği olmasın derseniz yine bu markanın Vortex isimli bir diğer modeli de bulunuyor. Ona da göz atabilirsiniz. 

Anker SoundCore Space NC video inceleme

Kulaklığın detaylı özelliklerini değerlendirdiğimiz video incelemeyi aşağıda izleyebilirsiniz: 

İncelememizle ilgili görüş ve yorumlarınızı aşağıda bizlerle paylaşabilirsiniz. 

Yorumlar
razz
fiyat konusunda daha garantici olabilir misiniz admin bey? üstte 700 yazıp altta 799 tl yazmak neredeyse %12-13 zamlı fiyattır.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.