Mobil

Güvenilir kaynaklardan, son sızıntılara göre Galaxy S8 özellikleri!

Samsung Galaxy S8'e ait son bilgiler haberimizde! Galaxy S8 bomba gibi geliyor!


Guardian'a özel olarak konuşan kaynaklar, Mart ayı lansmanı öncesinde bir iris tarayıcı da dahil olmak üzere Samsung'un bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonunun ayrıntılarını ortaya koyuyor.

 Guardian, Samsung'un Galaxy S8 modelinin iki boyutta olacağını, neredeyse çerçevesiz, uçtan uca "sonsuzluk" ekranına ve bir iris tarayıcıya sahip olacağını öğrendi. Galaxy S8, Mart ayı sonlarında açıklanacak ve 21 Nisan tarihinde veya civarında piyasaya sürülecek. Tanıtım, Note 7 fiyaskosunun etkileri nedeniyle Şubat ayında Barselona'daki Mobil Dünya Kongresi'nde planlanandan sonra gerçekleşecek.

Guardian’a konuşan çeşitli güvenilir kaynaklara göre, iki varyant olacak ve bu varyantların 5 ila 6 inç arasında ekranlara sahip olacak. Cihazların, Samsung'un amiral gemisi akıllı telefonunun daha önceki sürümleriyle aynı veya daha küçük oranlarda gövdeye, ancak daha büyük ekranlarla sahip olacağı belirtildi. Galaxy S7 modelleri, 5.1 inç ve 5.5 inç ekranlara sahipti.

İki akıllı telefonun kod adı Dream ve Dream 2, daha küçük ve daha büyük Galaxy S8'i temsil ediyor. İki kaynak da cihazın sol ve sağ taraflarında Galaxy S7 Edge'e benzeyen eğri ekranlara sahip olacaklarını söyledi.

1484493962_img201701131900570.png

 Diğer sızdırılan özellikler için sonraki sayfalara devam edin...

Sözde "sonsuzluk ekranı", ekranın üst kısmında ve altındaki çok az çerçeve ile ekranın büyük kısmını kaplayacak. İki kaynak da, cihazın önüne bir logo veya marka adı koyacak bir yer olmadığını ve Samsung,’un parmak izi tarayıcıyı cihazın arkasına taşıdığını söyledi. Galaxy S8, çeşitli kaynaklara göre geleneksel bir 3.5mm kulaklık girişine sahip olacak. Aşağıda göreceğiniz sızdırılan ön cam paneli Galaxy S8'in nasıl görüneceğinin iyi bir göstergesidir.

 galaxy s8

Birkaç kaynak da, kötü kaderi olan Samsung Galaxy Note 7'de başlatılan iris tarama biyometrik teknolojisinin Galaxy S8'de kullanıma sunulacağını doğruladı ve bu özellik ile kullanıcıların akıllı telefonlarını açmalarını ve satın alma işlemlerini gözleriyle yapmasını sağlayacak.

 1474485136_iris-scan-641x361.jpg

Galaxy S8, geçen yılki Galaxy S7 modeline benzer "çift piksel" kameraya sahip olacak ve cihazın arka kamerasının görüntü kalitesinde, düşük ışık performansında ve hızında gelişmeler sağlanacak. Kamera, Google Goggles'a benzer şekilde dahili nesne tanıma özelliğine de sahip olacak.

1459754315_galaxys7cameradualpixelt04032016.jpg

Galaxy S8, şirketin 10nm teknolojisini temel alan yeni bir işlemciye sahip olacak. Qualcomm, geçtiğimiz günlerde Samsung'un yeni 10nm işlemlerini kullanarak geliştirdiği Snapdragon 835'i duyurmuştu.

1483691857_08.jpg

Yine kaynaklara göre, yeni cihaz kapasitesi 256GB'a kadar olan kartları destekleyen 64GB depolama alanı ile birlikte microSD kart üzerinden genişletilebilir depolama alanı ile gelecek. Telefon ayrıca USB-C'ye,  Samsung'un Gear VR kulaklık setine ve Gear 360 fotoğraf makinesinin yeni bir sürümüne sahip olacak.

1485324165_https-blueprint-api-production.s3.amazonaws.comuploadscardimage137732samsung-ufs-microsd-card.jpg

Galaxy S8, Google Goggles benzeri akıllı telefonun kamerasını kullanarak, nesne tanıma gibi işlemleri gerçekleştirebilen yapay bir kişisel asistanı ile gelecek. İki kaynak da, Samsung'un AI yardımcısına veri kaynakları eklemek için diğerleriyle ortak olduğunu söyledi. Diğer sızıntılarda, Güney Koreli şirketin Ekim ayında satın aldığı Viv Labs'ın ediniminde elde ettiği teknolojiyi temel alarak yeni kişisel asistanın Bixby olarak adlandırılabileceğini öne sürdü ancak, Guardian ile konuşan hiçbir kaynak bu ismi teyit etmedi. Galaxy S8'in Google Asistan'ı ile mi yoksa bazı pazarlarda da gelip gelmeyeceği belli değildi.

1485324226_google-goggles.jpg

Samsung ayrıca, Galaxy S8 için bir dizi yeni aksesuar planlıyor. İki kaynak, Galaxy S8'i bir masaüstü bilgisayara dönüştüren yeni bir servisin, bir monitöre, klavyeye ve DeX (masaüstü uzantısı) adı verilen diğer çevre birimlerine bağlanacağını söyledi. DeX, Windows akıllı telefonları Windows PC'ler olarak kullanılmasına izin vermek için bir masaüstü uzantısına bağlayan Microsoft'un Continuum'una benziyor.

 1483691714_07.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.