Mobil

Hangi Android sürümü ne kadar kullanılıyor! (Aralık 2013)

Google'ın mobil işletim sistmei Android için kullanım oranları araştırıldı!

Hangi Android sürümü ne kadar kullanılıyor! (Aralık 2013)

Dünyanın en popüler en fazla kullanılan mobil işletim sistemi Android için her ay yayınlanan istatistik için bir yenisi daha eklendi. Google geçtiğimiz yılın Aralık ayı için yeni bir rapor yayınladı ve mobil işletim sistemlerinin sürümlerini gösteren tabloda en çok kullanılan Android sürümünü görebiliyoruz. 

Android'in en yeni versiyonlarından 4.4 KitKat'ın da günden güne ilerlediğini görüyoruz. Güncellemelerin artacağını da düşünürsek yeni Android sürümünün hayatımıza daha fazla sokulacağını söyleyebiliriz. Ice Cream Sandwich ve Jelly Bean ile başlayan geçiş süreci yavaş yavaş tamamlanıyor. 

1389609204_androidplatformshare-580x329.png

Geçtiğimiz yılların en çok kullanılan sürümü Gingerbread ise eskiye nazaran çok büyük oranda azalmış görünüyor, yeni yılla birlikte Google Nexus ve lider markaların güçlü telefonlarına 4.4 KitKat'ı sağlayacakken geçtiğimiz yılların telefonlarına güncelleme yolu malesef görünmüyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.