Mobil

Hangi firmalar Android 4.0'a geçti?

Ice Cream Sandwich güncellemesini yayınalayacağını söleyen firmalar hangileri ve yayınladılar mı?


Bütün dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılan Android işletim sisteminin şu sıralar son güncellemesi olan Ice Cream Sandwich bütün şirketlerde hızla yayılmaya başladı ve bazı şirketler kendisinden bekleneni son hızla yaptı ve güncellemeyi kullanıcıları için sundu.

Peki hangi şirketler verdiği sözü tuttu veya tutmadı?

ASUS
Bu konuda en iddiaalı olan markalardan birisi de Asus'tu. Asus her zamanki gibi mobil cihaz dünyasında yenilikleriyle tanınan bir firma. Firma verdiği sözleri yerine getirerek Transformer Prime için 9 Ocak'ta ICS güncellemesini kullanıcılarına sundu, aynı zamanda tableti ICS'yi kullanan ilk cihaz olarak tarihe geçti.

1332971749_20111031235237.png

HTC
Son zamanlarda ürettiği bomba cihazlarla sürekli karşımıza çıkan HTC, ICS için verdiği sözlerin hemen hemen yarısını tutarak kullanıcılarına bu deneyimi sundu diyebiliriz.

HTC Sensation: geldi,
Sensation XE: geldi,

HTC, Amaze 4G, EVO 3D, EVO Design 4G, Rezound, ve Sensation XL modelleri için ise HTC 2012'nin ilk ayından itibaren geleceğini açıklamış, çok yakında bunun haberini vereceği biliniyordu fakat, henüz gelmedi, Nisan ayı içerisinde kullanıcıların Android 4.0 ile buluşacağını düşünüyoruz.

Huawei
Şirket MediaPad tablet modeli için CES 2012 fuarında Android 4.0 geleceğinin haberini vermişti fakat, şuanda görünüşe göre askıda olarak biliniyor. Şirket konu ile alakalı olarak taşıyıcı şirketler ile olan görüşmelerimiz devam ediyor şeklinde cevap verdi.

1332971783_android-ice-cream-sandwich11.jpg

LG
LG firmasının yaptığı son açıklamalara bakacak olursak, ICS güncellemesi 2012'nin 2. veya 3. çeyreğinde kullanıcılarla buluşacak gibi görünüyor. Diğer yandan Android 4.0'a olmasa da çeşitli güncellemelerin devam ettiğini belirtmekte fayda var, LG bu konuda biraz gecikmeli seyir ediyor.

Motorola
Şirketin ürettiği mobil cihazların çoğu 2012'nin 2. ve 3. çeyreğinde ICS güncellemesini alacak gibi görünüyor. Bu cihazların arasında istisna olarak kuralı bir 2 telefon bulunuyor: Droid Razr/Motorola Razr bu cihazlar için 2012'nin başında gelecek olan ICS güncellemesi henüz gelmese de Nisan ayı içerisinde kullanıcılarla buluşacak gibi duruyor.

Samsung
Şirket Android 4.0 güncellemelerine geçeceğini ilk duyuranlardan birisi şuana kadar. Galaxy S II telefonuna henüz gelen ICS güncellemesi Note için Nisan ayında sunulması bekleniyor. Galaxy R, Galaxy S II Skyrocket ve Galaxy Tab mobil cihazlarının güncellenmesi konusunda kesin bir tarih bulunmuyor.Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.