Mobil

Hangi işletim sisteminin şarj ömrü daha uzun? Android mi, Windows Phone mu?

Aynı donanıma sahip iki telefondan biri Android, diğeri Windows Phone çalıştırırsa hangisinin şarj ömrü daha iyidir?

Hangi işletim sisteminin şarj ömrü daha uzun? Android mi, Windows Phone mu?

HTC'nin Windows Phone'lu HTC One M8'i, sonunda resmi olarak tanıtıldı. Windows Phone işletim sistemli One M8, tasarım ve donanımıyla Android'li kardeşinin ikizi desek yanlış olmaz sanırım. İki cihazı birbirinden ayıran tek farkı ise kullandıkları işletim sistemi. Tüm şartlar eşitken acaba Windows Phone'mu şarj konusunda daha iyi yoksa Android mi?

1409524114_img20140901005832.jpg

HTC'nin kendi paylaştığı bilgilere göre Windows Phone'la çalışan HTC One M8, 22 saat konuşma süresi ve 528 saat bekleme süresi sunarken, aynı teknik özelliklere sahip Android'li One M8 ise 20 saat konuşma süresi ve 496 saat bekleme süresi sunuyor. Bu veriler sadece HTC firması tarafından ortaya atılmış değil tabii ki. Windows'lu HTC One M8'i satan tek taşıyıcı Verizon'un rakamları ise daha büyük bir farkı ortaya koyuyor.

Verizon'a göre telefonun Android'li modelinin sadece 12 saat kullanım süresi ve 12,2 gün bekleme süresi sunarken, Windows Phone'lu modelin ise 21 saat kullanım süresi ve 15,5 gün bekleme süresi sunduğu söyleniyor.

Bu arada HTC ve Verizon cihazların batarya ömrünü ölçerken farklı kriterlere başvurmuş olabilirler, ancak her iki firmanın verileri de Windows Phone'lu telefonun pil ömrünün Android'li modele göre daha üstün olduğunu gösteriyor. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.