Mobil

Hangi Nokia telefonlar Android P güncellemesi alacak?

HMD Global hangi Nokia telefonlarına Android P'nin geleceğini kısmen açıkladı.

Hangi Nokia telefonlar Android P güncellemesi alacak?

HMD Global, hem aylık güvenlik güncellemeleri yayınlama hem de telefonlarına  Android güncellemelerini getirme konusunda oldukça aktif bir platform olduğunu söyleyebiliriz.

Bugün itibarı ile Nokia cihazları için Android P güncellemesi bekleyen kullanıcılar için HMD Global cephesinden sizlere güzel bir haberimiz var. HMD Global'ın patent bölümünden ve stratejisinden sorumlu yöneticilerinden olan Juho Sarvikas, Twitter üzerinden gelen bir soruya verdiği yanıtla hangi Nokia telefonlarına Android P'nin geleceğini doğruladı. 

Nokia 5 ve Nokia 6'ya Android P'nin gelip gelmeyeceğini merak eden kullanıcıya Sarvikas, ''Evet gelecek'' cevabını verdi.

HMD Global, piyasaya çıkan ve çıkacak bütün telefonlarına 2 sene boyunca ana güncellemeleri sunacağının sözünü vermişti. Geçtiğimiz dönemlerde bu sözünü tutan firma, bu dönemde de sözünü tutacak gibi duruyor.

Yapılan açıklamadan yola çıkacak olursak, Nokia 5 ve Nokia 6 ile birlikte daha hangi telefonlara P güncellemesinin gelip gelmeyeceğini ilerleyen dönemlerde göreceğiz. Nokia'nın telefon sektörüne tekrardan hızlı girişi ile piyasayı domine edebilecek mi? edemeyecek mi? bizde merak ediyoruz açıkçası. 

Yorumlar
Sakin
Daha ne olsun nisanda 8.1 guncellemesi aldik acelemiz yok sakin hersey yolunda ;)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.