Mobil

Hangi telefon yada tablet en hızlı işlemciye sahip?

İşte en hızlı akıllı telefon ve tablet!


Yeni çıkan son teknoloji akıllı telefon ve tabletler genellikle çift çekirdekli ya da işlemciyle çalışmakta ve hızı en az 1GHz olmaktadır. Ancak bu hızlı işlemciler içerdikleri özelliklerle bazen işlevselliklerini yitirebilmektedir.

Tabi ki hepimizin ilk tercihi en hızlı olan olacaktır. İşlemci hızının uygulama ve oyunlardan alınan zevkle doğru orantılı olduğunu düşünerek cihazların hangileri olduğunu inceledik. Seçtiğimiz 3 cihazın günümüzün en iyi işlemcilerine sahip. İşlemcinin hızlı olmasında iki temel faktör var; hız oranı ve çekirdek sayısı.

Cihazlara geçmeden önce şunu da belirtmekte fayda var. Teorik rakamlar her zaman cihazın tüm performansını göstermez. Her zaman denemelere ve ihtiyaç vardır. Şimdi işlemci yarışmamıza başlayalım!

3. Samsung Galaxy S 3

İlk seçeneği tahmin ediyor olabilirsiniz, evet Samsung'un gelmiş geçmiş en iyi telefonu Galaxy S 3. Ancak Galaxy S 3 bu yarışmanın 3. sırasında kalıyor. Exynos 4 çekirdekli işlemcisiyle 1.4 GHz işlemci hızına sahiptir. Bu çok iyi bir başarı ancak mobil dünyasının 'işlemci' lideri olmaya yetmiyor. Ayrıca aynı işlemciyi kullanan cihazlardan biri de .

2. HTC One X ve LG Optimus 4X HD

İkinci sırayı iki iyi telefon paylaşıyor, . İki cihaz da oldukça hızlı ve 4 çekirdekli Tegra 3 çipine sahip. 1.5 GHz hız sağlayan işlemci bugünün en hızlı mobil işlemcilerine sahip. ve 'in detaylı incelemelerine önceki haberimizden ulaşabilrsiniz.

Yarışmanın birincisini görmeye ?


1. ASUS Transformer Pad Infinity 700

Sıra birinciyi belirlemeye geldi. Mobil cihazlardan en hızlı işlemciye sahip olan cihaz ASUS Transformer Pad Infinity 700. Asus bu cihazda dört çekirdekli Tegra 3 CPU ile yılın en hızlı işlemciye sahip cihazını üretti. 1.6 GHz işlemciye sahip cihaz en büyük başarılardan birine imza atarak kullanıcılarına çok iyi bir deneyim sunuyor. incelmesine göz atmak için

Yorumlar
patlakhaber
teknolojiden bişey anlamıyorsun bunu anladım.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.