Mobil

Hangi telefonun video çekimi daha iyi? Karar sizin!

3 farklı telefon ile yaptığımız çekimlerden hangisini en iyi?


Siz değerli okuyucularımız için sık sık fotoğraf karşılaştırma testleri yayınlıyoruz ve bu testlerde karar tamamen size ait olsun diye de sizleri yönlendirebilecek en ufak bir imadan bile kaçınmaya çalışıyoruz.

Bu incelemelerde genellikle şunu görmekteyiz. Samsung kullanıcıları; Samsung'u, Apple kullanıcıları; iPhone'nu, LG kullanıcıları; LG'yi ve Sony kullanıcıları ise Sony'nin daha iyi fotoğraf çektiğini belirtiyorlar.

Peki ya hangi fotoğraf hangisinin; hangi video çekimi hangisine ait bilmeseniz ne olurdu? Bunun cevabını gelin hep birlikte arayalım. Öncelikle siz değerli okuyucularımız için 3 adet video hazırladık ve bu videoları numaralandırdık. Haftasonu boyunca bu videoları izleyip kendiniz en iyi çekim yapan videoyu seçeceksiniz ve pazartesi günü sizlere hangi videonun hangi telefona ait olduğunu söyleyeceğiz.

Not:

  • 3 videoda 1080p yani Full HD çekimde modunda denenmiştir.
  • Videolara not verirken dikkat etmeniz gereken konular; netleme ve odaklama, renk keskinliği, OIS yani Optik Görüntü Sabitleme, görüntünün akıcılığı ve ses olmalıdır. Bir konuda birisi daha iyi diye not vermemenizi sizlere önermekteyiz.
  • Videoları üstüste eklediğimizde çözünürlük oldukça düşüyor. Bu yüzden videoları tam çözünürlükte ve doğal olarak izlemeniz açısından tek tek upload etmeye karar verdik.
  • Lütfen önyargılarınızı bir kenara bırakıp sadece videolara odaklanın. "Bu video hangi telefonun olabilir" demeden incelemenizi ve oy kullanmanızı sizden rica etmekteyiz.

Oyunuzu kullanırken en çok beğendiğiniz videoya en yüksek puan (100 üzerinden) ikinciye daha az ve üçüncüye de en az puanı verin. (60+25+15 gibi). Puanların toplamı 100'ü geçmemesi gerekiyor arkadaşlar. (80+15+5) (95+4+1) gibi değerlendirin lütfen! En beğendiğinize en yüksek puan 2. olana daha düşük en az beğendiğinize ise en düşük puanı verin. Önemli olan hangisinin birinci olduğu. Kaç puan aldığı değil

İşte 3 video

1 Numaralı Video

Sitede izlerken sorun yaşıyorsanız Youtube videosu için buraya tıklayın

2 Numaralı Video

Sitede izlerken sorun yaşıyorsanız Youtube videosu için bıuraya tıklayın.

3 Numaralı Video

Sitede izlerken sorun yaşıyorsanız 3. Video için buraya tıklayın.

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.