Mobil

Hangisi daha dayanıklı? Galaxy Note 5 vs iPhone 6s (Video)

Apple iPhone 6s, iPhone 6S Plus ve Galaxy Note 5 sağlamlık testinden geçti.

Hangisi daha dayanıklı? Galaxy Note 5 vs iPhone 6s (Video)

Uzatılmış garanti sağlayıcı Square Trade, Apple iPhone 6s ve Apple iPhone 6s Plus’a düzenlediği bir dizi işkence testlerinde bu yılki modeller içerisinde şimdiye kadar yapılmış en sağlam iPhone'lar olabileceğini keşfetti.

Samsung Galaxy Note 5 ile karşılaştırılan her iki iPhone modelleri iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın bükülebilirlik konusunda daha iyi olduğu görüldü. İkincisi yeni iPhone’lar resmen su geçirmez özelliğe sahip değilse bile görünüşe göre ıslandığı zaman hayatta kalabilecek. Bu da bu testlerde ispat edildi. Daha önce yapılan bir testte de iPhone 6S’in herhangi bir hasara uğramadan 60 dakika suda kaldığı görülmüştü.

Ayrıca telefonların sıcaklıklara karşı dayanıklılığı da bu testlerde ölçüldü. Bu testte iPhone 6s Plus biraz daha iyiydi Galaxy Note 5 aşırı sıcaklıklar altında Apple modelinin gerisinde kaldı. Bu arada, Apple iPhone 6 ve Apple iPhone 6 Plus aynı testlerde 110 pound (1 pound, 453.59237 gram ağırlığa eş değer) ağırlığa dayanabilirken iPhone 6s 190 pound, iPhone 6s Plus ise 170 pound ağırlığa kadar eğilmedi. Telefonlara düşürme testleri de uygulandı.

 1443506780_sq.png

Sonuç olarak Apple iPhone 6S bu testten 10 üzerinden 4.5 puan (düşük daha iyidir) aldı. Galaxy Note 5 ve iPhone 6S Plus ise 5 puanla ikinci oldu. Bu puanlar Square Trade testlerinde “orta risk” olarak kabul ediliyor.

iPhone 6s eğilme testi

Apple iPhone 6S, 6s Plus ve Samsung Galaxy Note 5 çeşitli sağlamlık testleri

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.