Harmony 4.0 görülmemiş bir hızla yayılmaya devam ediyor

Android ekosisteminin dışına itildikten sonra kendi işletim sistemini geliştiren Huawei, bu konuda nihayet istediği duruma gelmiş gibi görünüyor.

Harmony 4.0 görülmemiş bir hızla yayılmaya devam ediyor

Huawei, HarmonyOS 4.0 adlı işletim sisteminin en yeni sürümünü 4 Ağustos'ta tanıttı. Bu yeni sürüm, kullanıcı arayüzünde çeşitli değişikliklere sahne oldu. Ayrıca yeni özellikler ve geliştirmeler de getirildi. Huawei, bu yeni yazılımı uygun cihazlara hızla sunuyor. Bu ayın başlarında, 10 milyon Huawei akıllı telefonunun ve tabletin zaten HarmonyOS 4.0 ile çalıştığını belirtmiştik. Bugün ise şirket, bu işletim sisteminin şimdi 60 milyon cihaza ulaştığını doğruladı.

Sonbahar 2023'teki Ürün Lansmanı etkinliğinde Huawei, HarmonyOS 4'ün 60 milyon Huawei akıllı telefonuna ve tablete kurulduğunu açıkladı. Şirket, günde ortalama 1.2 milyon yeni kullanıcı eklediğini belirtti. Bu, yazılımın resmi duyurusundan sadece iki ay sonra gerçekleşti.

Harmony 4.0 görülmemiş bir hızla yayılmaya devam ediyor

HarmonyOS 4.0, zengin tema şablonları ve stilize düzen tasarımları gibi dikkat çeken değişikliklere sahip. Uygulama ikonlarınızın renklerini seçebilir ve favori emojinizi seçerek emoji duvar kağıtları ve ana ekranlar belirleyebilirsiniz.

Ayrıca bildirimlerinizi önemlerine göre gruplayarak daha iyi yönetmenizi sağlar. Aynı uygulama için bildirimler artık dinamik kartlara istifleniyor. Böylece, her bir bildirim hakkında daha fazla bilgiyi açmadan görebilirsiniz. HarmonyOS 4.0, metinleri ve görselleri iki kez tıkladıktan sonra uzun basarak tanımanıza olanak tanır.

Huawei'nin bugün oldukça yoğun bir günü vardı. Çin'de yarım düzine yeni ürün başlattı. Bunlar arasında uydu aramalı ve seramik gövdeli bir Huawei Mate 60 RS Ultimate Design akıllı telefon da bulunuyor. Ayrıca şirket, FreeBuds Pro 3 ve Watch GT 4'ü de tanıttı.