HarmonyOS 4 güncellemeleri daha fazla cihaza gelmeye devam ediyor

Çinli teknoloji devi Huawei tarafından geliştirilen işletim sistemi HarmonyOS 4 daha fazla cihaza ulaşmaya başladı.

HarmonyOS 4 güncellemeleri daha fazla cihaza gelmeye devam ediyor

HarmonyOS 4 sürümü, Huawei tarafından resmi olarak Çin'de beta olarak tanıtıldı. Lansmanın üzerinden sadece iki hafta geçmesine rağmen, 5 milyondan fazla cihaz bu güncellemeyi indirdi. Şu anda sadece birkaç Huawei telefonunda stabil sürüm bulunmaktadır. Huawei, diğer cihazlar için beta sürümünü iyileştirmeye devam ediyor, böylece daha fazla kullanıcı daha sonraki dönemlerde stabil bir güncelleme alabilecek.

Son raporlara göre Huawei nova 8 serisi ve tabletler HarmonyOS 4 beta güncellemesini aldı. Güncelleme alan cihazların tam listesi şu şekildedir: Huawei nova 11 serisi, Huawei nova 8, nova 8 Pro, nova 8 Pro 4G, Huawei Enjoy 50 Pro, Huawei Enjoy 60 Pro, Huawei Enjoy 60, Huawei nova 9 SE, Huawei nova 10 SE, Huawei nova 10 Youth, Huawei MatePad 11, 2023 model Huawei MatePad 11, Huawei MatePad Air, 10.8 inçlik Huawei MatePad Pro ve 11 inçlik MatePad Pro.

HarmonyOS 4 güncellemeleri daha fazla cihaza gelmeye devam ediyor

Bu yeni güncellemeyle birlikte, kullanıcılar arayüz üzerinde bazı yenilikler görecektir. Kullanıcılar, sevdikleri emojileri duvar kağıdı olarak ayarlayabilecek ve uygulama ikonlarını cihazlarının düzenine göre özelleştirebilecekler. Ayrıca bir ebeveyn kontrol sistemi ekleniyor. Bu sistem sayesinde, kullanıcılar Huawei kimlikleriyle çocuklarının cihazını izleyebilecekler.

Aynı uygulamadan gelen bildirimler artık zekice gruplandırılıyor, böylece kullanıcılar her bir bildirimi tek tek açmadan daha kapsamlı bilgilere erişebilecekler. Öte yandan, Mate 50 ve P60 modelleri stabil HarmonyOS 4 güncellemesini aldı. Bu güncelleme yaklaşık 1.90GB boyutunda.