Mobil

Hedef 10 milyon satış!

Çinli üretici yeni telefonundan rekor satış bekliyor.


Dün Londra’da gerçekleşen etkinlik kapsamında resmiyet kazan Huawei Asvcend P6, sahip olduğu şık tasarım ve tamamı alüminyumdan oluşan 6.18mm kalınlıktaki kasası ile birçok kesimin beğenisini kazandı. Huawei ülkesi Çin’de telefonu yaklaşık olarak 327€’dan satışa sunarken, şirket CEO’su Yu Chengdong oldukça iddialı açıklamalarda bulundu. CEO, telefonun pazarlaması için 40 milyon dolarlık bir bütçe ayırdıklarını ifade ederken, yılsonuna kadar 10 milyon Ascend P6 satışının beklendiğini bildirdi.

1371641614_1371563016huawei-ascend-p6-lead.jpg

Telefonun Avrupa fiyatı 450€ olarak belirlenirken, Asvend P6’nın HTC One, Galaxy S4 ve iPhone 5’e nazaran oldukça rekabetçi bir fiyata sahip olduğunu görüyoruz. Avrupa’da satışlara temmuz ayında başlanacağını hatırlatalım. Şirketin pazarlama için ayırdığı bütçe Samsung ve Apple gibi markaların yanında düşük seviyede kalabilir ancak, burada şu noktaya dikkat çekmek gerekir ki, Samsung ve Apple dışından ilk defa bir üretici bir telefon için bu kadar bütçe ayırdı. Telefonun teknik özelliklerine buradan göz atabilirsiniz.  

Yorumlar
Misafir
Eğer ki Türkiyede gelirse tabi fiyatı yurdışındakilere yakın bi şekilde o zaman türkiyede çok satılır..
Cevapla
Misafir
Eğer ki Türkiyede gelirse tabi fiyatı yurdışındakilere yakın bi şekilde o zaman türkiyede çok satılır..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.