Mobil

Herkes iPhone'unu satıyor!

İkinci el iPhone satışında patlama oldu.


Apple'ın yeni nesil iPhone'u Eylül ayında yapılacak etkinlikle tanıtılacak iPhone 5'in yakında kullanıcılarıyla buluşacak olması eski sürümlerinin satışında artışa neden oldu. Özellikle açık artırma sitesi eBay'deki satışları patlattı.

iPhone 5'i almak için sabırsızlanan kullanıcılar bu telefona sahip olabilmek için eski telefonlarını satmaya başladı. 12 Eylül tarihinde Apple'ın yeni iPhone'unun tanıtılacağı haberi binlerce kişinin eBay'de eski telefonunu satmaya başlamasına neden oldu.

1344067480_appleiphone3gs8gbdistributorgarantili.png

eBay'in bu konuyla yaptığı açıklamada son 3 gün içinde 100 bin telefonun satışa çıkarıldığı ortaya çıktı. eBay'de satışa çıkarılan telefonların içinde 16 GB kapasiteli iPhone 4S'ler satılan cihazlar listesinde birinci oldu. Bunu 8 GB iPhone 4 ve 32 GB iPhone 4S izledi. Duruma bakıldığında kullanıcıların iPhone 5'i alabilmek için mevcut iPhone'larını satışa çıkardığı ortaya çıkıyor.

Kullanıcıların iPhone'larını satmasının başka bir nedeni de, iPhone 5'in tanıtımıyla beraber ellerindeki iPhone'ların değer kaybedeceği konusunda endişe ediyorlar. Onun için kullanıcılar da etkinlikten önce cihazlarını fiyatı düşmeden ellerinden çıkarmak istiyorlar.

Apple'ın yeni iPad olarak duyurulduğu tabletinin lansmanından önce de benzer olay yaşanmış ve eBay dahil açık artırma sitelerinin pek çoğunda iPad ve iPad 2'ler satışa çıkarılmıştı.

Yorumlar
Misafir
iphone nu ne yapacan ya alacaksan androidli alacan iphone 5 alacağıma galaxy s3 alırım keyfime bakarım
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.