Mobil

Hırsızların çalmak istediği en popüler akıllı telefon

Hırsızlar bu telefonu birbirlerinden bile çalıyorlar.

Hırsızların çalmak istediği en popüler akıllı telefon

iPhone'lar hırsızların çalmak istediği en popüler cihazlardan biri. Apple iPhone ve iPad hırsızlığı özelikle New York şehrinde oldukça popüler. Hatta bu operasyonlar için birde isim koyulmuş "Apple Toplama"

Özellikle "Apple Toplama" operasyonları 2012 yılında en çok görülen hırsızlık olayı oldu. Geçtiğimiz yıl New York'ta Apple cihazları için 16 bin şikayet gerçekleşti ve bu rakam bütün hırsızlık olaylarının toplamının yüzde 16'sı ediyor.

1359299878_iphone-theft.jpg

Bu durumun ciddiyetini belirten bir olayda 23 Kasım'da gerçekleşti. Prospect Park'ta 16 yaşında genç bir kız saat 16:00 sıralarında yürürken 3 erkek onun Apple iPhone 4S akıllı telefonunu zorla aldı ve kaçtı.

Hırsızlardan biri çaldığı telefonu satmak için hemen potansiyel bir alıcı buldu. Ancak potansiyel alıcı telefonu aldığı gibi kaçtı. Böylelikle iPhone 4S bir günde 2 kez çalınmış oldu. Fakat ilk hırsız ikinci hırsızı polise şikayet ederek yakalattı.  Asıl kurbanın genç kız olduğunu öğrenen polis bütün hırsızları yakalamış oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.