HMD View sızdırıldı, detayları sizi çok şaşırtacak

Metal çerçeveler ve OLED ekranla gelecek olan HMD View, sızdırılan görüntülerle merak uyandırıyor. Yeni modelin diğer detayları da yakında ortaya çıkacak.

HMD View sızdırıldı, detayları sizi çok şaşırtacak

HMD Global, Temmuz ayında yeni telefon duyurularını onayladı. Sızıntılar, retro Nokia Lumia tasarımına ve güçlü 108 megapiksel kameraya sahip üst düzey HMD Skyline'ın bir önizlemesini zaten sundu. Şimdi ise, @smashx_60 adlı kaynak, orta segmentte yer alacak olan HMD View hakkında bilgiler paylaştı.

HMD View, rakiplerinin daha gösterişli tasarımlarının aksine, daha sade bir estetik anlayışını benimsiyor. Metal bir çerçeveye sahip olması beklenen telefon, hafif yuvarlatılmış bir tasarıma sahip olacak. Güç butonuna entegre edilmiş bir parmak izi sensörü ve LED flaş ile iki lensli dikdörtgen bir kamera modülü yer alacak. Renk seçenekleri arasında Meteor Siyahı, Buz ve Kadife'nin olduğu bildiriliyor.

Boyut olarak HMD View, mevcut akıllı telefon standartlarına göre nispeten kompakt bir 6.4 inç ekrana sahip olacak. Orta segmentte yer alacak bu cihazın OLED ekran ve 1080p+ çözünürlük sunacağı söylentiler arasında. Kamera bölümünde ise 50 megapiksel ana sensör ve henüz belirtilmemiş bir ikincil lens bulunacak. Telefonun gücünü 4,700 mAh kapasiteli bir bataryadan alması bekleniyor.

HMD View, Qualcomm Snapdragon 6s Gen 3 yonga seti ile çalışacak. Bu yeni 6nm ARM işlemci, 2.3 GHz'e kadar çıkabilen iki yüksek performanslı ARM Cortex-A78 çekirdeği ve 2.0 GHz hızında çalışan altı Cortex-A55 verimlilik çekirdeği kullanıyor. En az bir varyantında 8GB RAM ile geleceği de konuşuluyor.

Fiyat ve lansman tarihi hakkındaki detaylar henüz bilinmemekle birlikte, sızıntılar HMD View'in kompakt tasarım, OLED ekran, yetenekli bir 50 megapiksel kamera ve uzun ömürlü bir batarya sunan bir orta segment telefon olduğunu gösteriyor. HMD Global, Temmuz ayında yeni telefonlarını duyuracağına göre, HMD View ve şirketin akıllı telefon serisindeki yerini yakında resmi olarak öğrenmemiz muhtemel.