HMD'den Barbie temalı yeni cep telefonu geliyor

Çocuklar ve gençler için eğlenceli teknoloji: HMD, Barbie temalı yeni flip telefonunu ve kendi kendine geliştirme platformunu tanıttı.

HMD'den Barbie temalı yeni cep telefonu geliyor

HMD, Nokia markası altında faaliyet gösteren şirket, bu yaz piyasaya sürmeyi planladığı bir dizi yeni cihazın duyurusunu gerçekleştirdi. Bu cihazlar arasında Barbie markalı bir katlanabilir telefon, nostaljik bir Nokia özelliğine sahip telefon, HMD markasını taşıyan bir akıllı telefon ve "HMD Fusion" adlı yeni bir geliştirme platformunun tanıtımı bulunuyor.

Barbie ile iş birliği içinde tasarlanan katlanabilir telefon, moda bebek koleksiyonuyla tanınan Mattel şirketiyle ortaklaşa geliştirildi. Barbie temalı bu telefon, stili, nostaljiyi ve dijitalden uzaklaşma ihtiyacını bir araya getirerek bu yaz piyasaya çıkacak.

HMD, kendi markası altında başka bir telefonun daha piyasaya sürülmesi için hazırlıklar yapıyor. Geçtiğimiz ay internete sızdırılan görüntüler, yakında tanıtılacak olan bu yeni HMD telefonuna dair ipuçları vermişti. Şirketin ayrıca 9 farklı akıllı telefon üzerinde çalıştığına dair haberler de bulunuyor.

Son zamanlarda Nokia markasının sona erdirileceğine dair spekülasyonlar ortaya çıkmış olsa da HMD, Nokia cihazlarının piyasada kalmaya devam edeceğini teyit etti. Lisans anlaşmasının 2026 yılında sona ermesi nedeniyle Nokia markasından vazgeçileceği yönündeki söylentilere rağmen, HMD'nin açıklamasına göre Nokia telefonlar piyasada yerini koruyacak.

HMD'den Barbie temalı yeni cep telefonu geliyor

HMD ayrıca bu yaz "ikonik bir telefonu" yeniden piyasaya sürme planlarını da duyurdu. 2024 yılı boyunca piyasaya sürülecek yeni telefon markalarının da ipuçlarını verdi.

HMD'den Barbie temalı yeni cep telefonu geliyor - Resim : 1

HMD'nin duyurularından biri de özellikle DIY (kendin yap) meraklılarına yönelik olan HMD Fusion oldu. Bu cihaz, kullanıcıların kendi özelleştirilmiş donanım aksesuarlarını yapmalarına, programlamalarına ve bağlamalarına olanak tanıyan bağlantı noktaları içeriyor. Şirketin paylaştığı prototip görüntülerine göre bu aksesuarlar, modaya uygun kılıflardan uzatılmış pil paketlerine, ödeme terminallerinden barkod okuyuculara ve taşınabilir tıbbi ekipmanlara kadar çeşitlilik gösterebilecek.

HMD, kullanıcıların kendi fikirlerini sunmalarını teşvik ederek, bu platformun çeşitli ihtiyaçlara yönelik yenilikçi çözümler sunmasını hedefliyor. Bu yaklaşım, cihazların sadece kullanımı kolaylaştırmakla kalmayıp, aynı zamanda onarılabilirliğe de odaklanarak sürdürülebilirliği artırmayı amaçlıyor.