Honor 20 Pro DxOMark'ta coştu

Honor markasının yeni cep telefonu modeli olan Honor 20 Pro, ünlü kamera test platformu DxOMark'ta sıralamaları değiştirdi.

Honor 20 Pro DxOMark'ta coştu

Dün tanıtılan Honor 20 ailesinin en güçlü modeli olan Honor 20 Pro, aynı zamanda güçlü bir kameraya da sahip. Dörtlü bir ana kamera modülü bulunan telefonda 48 MP çözünürlük sunan Sony IMX586 sensörü kullanılıyor. Bu kameranın diyafram açıklığı ise f/1.4. İkinci kamera 8 MP çözünürlük sunarken 3X optik zoom desteği veriyor. Üçüncü kamera ise 16 MP çözünürlüğünde ve ultra geniş açı özelilği ile geliyor. Dördüncü kamera ise makro özelliği ile geliyor ve 2 MP çözünürlük sunuyor.

Honor 20 Pro DxOMark'ta coştu

Telefonun bu ana kamerasını puanlayan ünlü fotoğraf makinesi objektifi ve cep telefonu kamerası test platformu DxOMark, Honor 20 Pro için toplamda 111 puan verdi. Telefonun viedo performansına 97 puan veren platform, fotoğraf performansına ise 117 puanı uygun gördü.

Honor 20 Pro DxOMark'ta coştu - Resim : 1

Listeye yeni giren Honor 20 Pro ile beraber DxOMark ana kamera puan sıralaması da değişti. Listeye 111 puanla üçüncü sıradan giren Honor 20 Pro, OnePlus 7 Pro ile aynı puan aldı. Aynı zamanda ön kameraları da puanlayan platformun henüz Honor 20 Pro için bu tarz bir test yapmadığını da belirtelim.