Honor 200 Pro ekran ve kamera detayları ortaya çıktı, işte detaylar

Honor 200 Pro’nun ekran ve kamera özellikleri sızdırıldı. Bu modelin kullanıcıları etkilemesi bekleniyor.

Honor 200 Pro ekran ve kamera detayları ortaya çıktı, işte detaylar

Honor'un şu sıralar Honor 200 ve 200 Pro akıllı telefonlar üzerinde çalıştığına dair söylentiler var. Bugün Honor 200 Pro'nun internette dolaşan renderlarının sahte olduğunu bildirmiştik. Gün içerisinde, duyumcu Digital Chat Station, yaklaşmakta olan Honor 200 Pro'nun özellikleri hakkında bazı bilgiler verdi. Sızıntı, telefonun ekranı ve kamera sistemine odaklanıyor.

Duyumlara göre Honor 200 Pro, "1.5K" çözünürlüğe sahip ve tek delikli bir ekranla gelecek. Ayrıca, ekranın "hafif kavisli" bir tasarıma sahip olacağı belirtiliyor. Bu da telefonun, Honor 100 Pro'ya benzer şekilde hafif bir kenar kıvrımına sahip olacağı anlamına geliyor.

Honor 200 Pro ekran ve kamera detayları ortaya çıktı, işte detaylar - Resim : 1

Honor 200 Pro ekran ve kamera detayları ortaya çıktı

Kameralara gelince, sızıntı, 50 megapiksel ana sensör ve optik görüntü sabitleme (OIS) özelliğine sahip olacağını söylüyor. Ayrıca, 32 megapiksel telefoto lensin 2.5x optik zoom ve 50x dijital zoom yeteneklerine sahip olacağı belirtiliyor.

Önceden, akıllı telefonun Qualcomm’un mevcut amiral gemisi yonga seti olan Snapdragon 8 Gen 3 ile güçlendirileceği duyurulmuştu. Honor 200 Pro'ya, standart Honor 200 modeli eşlik edecek ve bu modelin Snapdragon 8s Gen 3 yonga setini alacağı söyleniyor. Bu yonga seti, Snapdragon 8 Gen 3 ile benzer çekirdek mimarisine sahip olup, saat hızında bir düşüşle geliyor. Bu yüzden Honor 200'ün, Pro modeliyle benzer bir performans sunması bekleniyor.

Lansmanla ilgili olarak, duyumlar Honor'un Honor 200 serisi telefonlarını Mayıs ayı sonunda tanıtabileceğini öne sürüyor.