Honor 200 Pro tasarım sızıntıları ortaya çıktı

Honor'un merakla beklenen yeni üst düzey akıllı telefonu 200 Pro'nun son tasarım sızıntıları, cihazın çift tonlu cam ve suni deri kaplama ile süslenmiş arka yüzeyini ve gelişmiş kamera özelliklerini gözler önüne seriyor.

Honor 200 Pro tasarım sızıntıları ortaya çıktı

Honor'un yeni 200 serisi, teknoloji dünyasında heyecan yaratmaya devam ediyor. Zaten piyasaya sürülen Honor 200 Lite'ın ardından, serinin diğer üyeleri de merakla bekleniyor. Özellikle, daha üst düzey özelliklere sahip olacağı tahmin edilen en az iki yeni modelin daha tanıtılması bekleniyor. Bu modellerden biri olan Honor 200 Pro, serinin en üst segment cihazı olacak.

Honor 200 Pro tasarım sızıntıları ortaya çıktı - Resim : 1

Honor 200 Pro'nun tasarımı, geçen yılki Honor 100 Pro'nun çift tonlu arka yüzeyine benzer bir stil taşıyor. Cihazın arka yüzeyi cam ve suni deri malzemelerle kaplanmış olup, oval şeklindeki kamera adasında üç kamera yer alıyor. Bunlardan biri, alt kısımda yer alan periskop lens ile 50X dijital zum özelliğine sahip. Ana kamera ise 50MP çözünürlükte bir sensör ve f/1.9-2.4 değişken diyafram açıklığına sahip.

Honor 200 Pro modelinin, Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile piyasaya sürülmesi beklenirken, Honor 200 modelinin ise Snapdragon 8s Gen 3 yonga seti ile gelmesi öngörülüyor. Her iki model de dört kenarı kavisli OLED ekranlara sahip olacak ve "1.5K" çözünürlük sunacak. Ek olarak, her iki cihazda da hap şeklindeki kesime sahip çift ön kamera bulunacak. Honor'un bu yeni cihazlarını ay sonunda Çin'de duyurması bekleniyor.

Honor 200 Pro tasarım sızıntıları ortaya çıktı - Resim : 2

Honor 200 Pro tasarım sızıntıları ortaya çıktı

Bildiğiniz gibi Honor geçtiğimiz haftalarda Honor Magic 6 Pro’yu piyasaya sürmüş ve DxOMARK’ta listelerin başına yerleşmişti. Honor Magic 6 Pro'nun arka kamera sisteminde çeşitli özelliklerle donatılmış üç adet sensör mevcut. Bu sistemde 50MP çözünürlüğünde geniş açılı bir ana kamera, aynı çözünürlüğe sahip ultra geniş açılı bir lens ve 180MP çözünürlüğünde telefoto bir kamera bulunuyor. Ana kameranın değişken diyafram açıklığı ve hem ana hem de telefoto kameralarda bulunan optik görüntü sabitleyici, bu telefonun fotoğrafçılık kabiliyetlerini öne çıkarıyor. Ön kısımda ise yine 50MP çözünürlüğe sahip bir kamera bulunuyor.

Bakalım firma yeni çıkaracağı 200 serisi telefonlar ile teknoloji dünyasında istediği konuma erişebilecek mi ? Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ?