Mobil

Honor 50 ve 50 Pro kamera özellikleri çok etkileyici!

Honor markasının yeni amiral gemisi telefonları Honor 50 ve Honor 50 Pro’nun kamera tasarımlarının sızdırılması ile kamera özellikleri de ortaya çıktı.

Honor 50 ve 50 Pro kamera özellikleri çok etkileyici!

Birkaç ay önce sızan bir görüntü Honor 50 serisi hakkında sadece iki bilgiyi ele veriyordu. Bir tanesi Honor 50 serisinin Mayıs 2021’de tanıtılacağı, diğeri ise ana kamerasının etrafında bir daire tasarımı olacağı idi. Maalesef bu bilgilerden ilki tutmadı ve Honor 50 serisi Mayıs ayı içerisinde tanıtılmayarak Haziran ayına sarktı fakat bunda elbette ki Koronavirüs ve çip krizi dahil birçok etken bulunuyor olabilir.

Honor 50 Pro'da bile periskop kamera olmayacak

Bugün sızan bir tasarımda ise aylar önce elde ettiğimiz ikinci bilginin doğrulandığını görüyoruz. Hem de elimizde Honor 50 serisinin kamera özelliklerine dair artık çok daha fazla bilgi bulunuyor. Çünkü yeni sızan görüntülerde kamera dairesinde kameraların özellikleri açık ve net şekilde görülebiliyor. Fakat yeni sızan görüntü daha önce elde edilen bir sızıntı ile örtüşmüyor. Özellikle periskop kameranın yokluğu dikkat çekiyor. Ya önceki sızıntı Honor 50 Pro+ isimli başka bir telefona ait, ya da büyük ihtimalle sahte bir tasarım çizimi idi.

Honor 50 Pro (solda) ve Honor 50 (sağda)

Honor 50 Pro kamera özellikleri

Sızıntılara göre Honor 50 Pro’nun ana kamerası f/1.8 diyaframın arkasında yer alacak 108 MP çözünürlüğünde bir sensöre sahip olacak. Alttaki ikinci bir kamera adasında ise şimdilik özelliklerini bilmediğimiz 2 adet kamera yer alacak. Fakat bu kameraların lensleri ana kameraya göre oldukça küçük oldukları gibi bir periskop kamera da görünmüyor.

Honor 50 kamera özellikleri

Honor 50’ye geçtiğimizde ise yine f/1.8 diyaframlı fakat bu sefer 50 MP çözünürlüğünde bir sensöre sahip ana kamera ile karşılaşıyoruz. Alttaki iki kameraya ev sahipliği yapan kamera adası da Honor 50 Pro ile birebir aynı tasarıma sahip gibi görünüyor. Eğer bir telefoto yani zoom kamerası varsa da bu periskop kamera tarzı olmayacak.

Honor 50 serisinin VLOG için özelleştirilmiş telefonlar olacağı konuşuluyor. Eğer bu haber doğru ise Honor 50 serisi video konusunda özel destekli ve birçok özelliği barındıran bir yazılım ile gelecektir. Tabi ki bu konuda elimizde daha fazla bilgi bulunmuyor. Ayrıca VLOG için oldukça önemli olan selfie kamerasını da şimdilik bilmiyoruz.

Honor 50'de Snapdragon 778G işlemci kulanılacak

Honor 50 serisi 16 Haziran’da tanıtılacak. Firmanın daha önceki bir paylaşımı ile telefonlardan birinin işlemci olarak Snapdragon 778G kullanacağını biliyoruz. Bu işlemci Snapdragon 780G ile benzer özelliklere sahip olmasına rağmen Samsung’un 5 nm bantları yerine TSMC’nin 6 nm bantlarından çıkacak.

Honor 50 Pro+ özellikleri

Nisan ayında ise Honor 50 Pro+ özellikleri sızdırılmıştı. Bu sızıntıya göre Honor 50 Pro+ Snapdragon 888 yonga seti, 6.79” 120 Hz Amoled ekran, 50 MP ana kamera, 13 MP ultra geniş açı kamera ve 2x telefoto kamera ile geleceği ortaya çıkmıştı.

Son olarak 3C sertifikasyonuna göre Honor 50 ve Honor 50 Pro’nun şarj hızları da belli oldu. Buna göre Honor 50 66 Watt, Honor 50 Pro ise dudak uçuklatan 100 Watt süper hızlı şarj ile gelecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.