Honor 90 serisi adım adım Avrupa’ya yaklaşıyor

Bir süre önce Çin’de resmi tanıtımı yapılan Honor 90 serisi için artık sırada Avrupalı akıllı telefon kullanıcıları var diyebiliriz.

Honor 90 serisi adım adım Avrupa’ya yaklaşıyor

Honor 90 serisi akıllı telefonlar geçtiğimiz hafta Çin'de kullanıcılara sunuldu. Bu seri, Honor 90 ve Honor 90 Pro olarak iki modelden oluşuyor. Honor, cihazlarının uluslararası kullanımına dair bir duyuru yaptı. Buna göre, bu cihazlar Google Mobil Hizmetleri (GMS) ile kullanılabilir hale getirildi. Kısa bir süre önce Honor'un Fransa websitesinde belirtildiği üzere Honor 90 5G ve Honor 90 Lite 5G modelleri de Avrupa pazarında satışa sunulacak.

Bununla birlikte, websitelerinde bu cihazların model adları belirtilmiş olsa da, özellikler veya tasarım konusunda bir bilgi paylaşılmadı. Ancak, duyumcu hesap Appuals, Honor 90 Lite 5G'nin tasarımını gözler önüne serdi.

Yayınlanan görseller, cihazın Mavi, Siyah ve Gümüş olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle geldiğini gösteriyor. Cihazın ön tarafında merkezde yer alan selfie kamerası, üst ve yan taraflarda oldukça ince çerçevelerle çevrili. Alt çerçeve biraz daha geniş tutulmuş. Arka tarafta ise telefon, flaşın eşlik ettiği birincil 100MP sensörle donatıldı ve bu üçlü kamera kurulumuyla dikkat çekiyor.

Honor 90 serisi adım adım Avrupa’ya yaklaşıyor - Resim : 1

Honor 90 serisi adım adım Avrupa’ya yaklaşıyor

Honor 90 Lite 5G, daha önce Çin'de piyasaya sürülen Honor X50i 5G ile benzerlikler taşıyor. Ancak küresel pazar için bazı ufak değişiklikler yapılmış. Honor 90 Lite 5G'nin en dikkat çekici özelliği, Honor X50i 5G'den farklı olarak arka tarafta üçlü kamera kurulumuna sahip olması. Ayrıca bu, Honor 70 Lite'den bu yana markanın ilk "Lite" numaralı serisi telefonu.

Honor 90 Lite, 90Hz yenileme hızına sahip bir FHD+ çözünürlüklü ekran gibi önemli iyileştirmeler getireceği tahmin ediliyor. Ancak ekranın bir LCD panel olma ihtimali bulunuyor. Öte yandan, Honor 70 Lite'ın giriş seviyesi Snapdragon 480+ yonga seti tarafından desteklendiği düşünüldüğünde, Honor 90 Lite'ın da Snapdragon 695 veya Dimensity 6020 gibi güncellenmiş bir giriş seviyesi yonga seti kullanması bekleniyor. Daha fazla ayrıntı, lansmana yaklaştıkça açıklanacaktır.