Honor açıkladı; EMUI 10 alacak Honor modelleri!

Akıllı telefon sektörünün önemli isimlerinden biri olan Honor EMUI 10 alacak modelleri açıkladı.

Honor açıkladı; EMUI 10 alacak Honor modelleri!

Ülkemizde de kurumsal olarak hizmet veren Honor, EMUI 10 alacak modellerini açıkladı. Huawei’nin yan kuruluşlarından biri olan Honor, son dönemde satışa sunduğu uygun fiyatlı modelleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Honor açıkladı; EMUI 10 alacak Honor modelleri!

Honor kullanıcılarının merak ettiği unsurlardan birisi de Honor alacak EMUI 10 modelleri hangisi sorusuydu. Nihayet bu soru en yetkili ağızlar tarafından cevaplandı.

Honor Türkiye tarafından yapılan açıklamada Honor 8X’in 13 Şubat’ta, Honor 10’un 17 Şubat’ta, Honor 10 Lite ve Honor 20 Lite’ın 20 Şubat’ta Honor 9X ve Honor 20’nin ise 25 Şubat’ta EMUI 10’a güncelleneceği belirtildi.

Honor Türkiye’den konu ile ilgili yapılan açıklama ise şu şekilde;

EMUI 10 ile Honor telefonlar, bilgisayara internet bağlantısı olmadan bağlanarak, fare ve klavye ile kontrol edilebilme özelliğine kavuşuyorlar. Böylece ofis ortamında telefonunuzu elinize almadan da mesaj yazabiliyor, telefon uygulamalarını bilgisayar ekranında görüntüleyebiliyorsunuz. Yenilenmiş minimal tasarıma sahip olan bu yeni arayüz, menü geçişleri için yeni animasyonlar da barındırıyor.

Aşırı parlaklığı önlemek için karanlık mod

Güncellenen EMUI 10 sayesinde HONOR kullanıcıları, telefonlarının ara yüzünü karanlık modda kullanabiliyor, böylece telefonlarını göz yoran parlaklıkta kullanmak zorunda kalmıyorlar. EMUI 10, yeni özelliklerinin dışında bir önceki 9.1 sürümüne göre performans iyileştirmeleri de sunuyor. Sistem kaynaklarını daha akıllı şekilde kullanan EMUI 10, %25.7’ye varan performans artışı sağlayabiliyor.

Birçok model EMUI 10’a geçiyor

Dünya çapında sunulmaya başlanan EMUI 10 güncellemesi, Türkiye’de kullanıcılara şubat ayından itibaren kademe kademe sunulmaya başlandı.Türkiye’deki tüm kullanıcıların güncellemeleri şubat ve mart aylarında alması bekleniyor.