Honor Magic 5 Lite’ın özellikleri sızdırıldı

Honor’un bütçe dostu akıllı telefon modeli Honor Magic 5 Lite, Google Play veri tabanında görülerek özelliklerini ifşa etmiş oldu.

Honor Magic 5 Lite’ın özellikleri sızdırıldı

Akıllı telefon dünyasında pek çok farklı klasman bulunuyor. Kimi cihazlar, üstün özelliklerle donatılarak Premium sınıfında rakiplerinin karşısına çıkarken, kimi cihazlar ise daha mütevazi özelliklere sahip olarak uygun fiyat avantajından faydalanmak istiyor. İşte Çinli teknoloji şirketi Honor tarafından geliştirilen Magic 5 Lite modeli de tam olarak bu türden bir cihaz.

Açıkçası Honor’un yeni bütçe dostu akıllı telefon modeline ilişkin bugüne kadar çok fazla ciddi sızıntı olmadı. Ancak telefonun Google Play veri tabanında görünmesi, bu cihazın özelliklerini merak eden akıllı telefon tutkunlarının sorularına cevap oldu.

Honor Magic 5 Lite’ın özellikleri sızdırıldı

Karşımıza 6,81 inç büyüklüğünde ve 1080 x 2400 piksel çözünürlüğünde bir ekranla çıkması beklenen Honor Magic 5 Lite, gücünü Snapdragon 695 yonga setinden alacak. Söz konusu işlemci kümesini 8GB RAM ve 128GB dahili depolama alanıyla desteklemesi beklenen telefonun farklı RAM + depolama alanı seçeneklerine sahip olup olmayacağı ise şimdilik bilinmiyor. Honor Magic4 Lite’ın 2022’nin Mart ayında çıktığı düşünüldüğünde, yeni modelin de yine benzer tarihlerde çıkması hiç sürpriz olmayacaktır.

Öte yandan Çinli teknoloji şirketinin özellikle 2021 ve 2022 yıllarında gösterdiği performansı 2023 yılında da gösterip gösteremeyeceği büyük merak konusu. Öyle ki şirket 2020 yılında Huawei’den ayrıldıktan sonra yoluna kendi devam etme karar almış ve satışa sunduğu önemli modelleriyle gündeme gelmişti.