Honor Magic 6 Pro tasarımı resmi olarak onaylandı

Honor, Magic 6 Pro modelinin tasarımını resmen onayladı ve cihazın konfigürasyonları ile renk seçeneklerini açıkladı.

Honor Magic 6 Pro tasarımı resmi olarak onaylandı

Son birkaç hafta içinde, Honor Magic 6 serisinin tasarımını gösteren birçok görsel Weibo'da ortaya çıktı, ancak hiçbiri kesin bir görünüm sunmadı. Bugün ise şirket, telefonun arka tasarımını doğrulayan resmi bir poster yayınladı. Aynı zamanda, Honor Mall'da yer alan resmi ön sipariş listesi cihazın yapılandırmalarını ve mevcut renk seçeneklerini açığa çıkardı.

Resmi görseller, Honor Magic 6 Pro'nun tasarımının, Magic 5 Pro'da görülenin güncellenmiş bir versiyonu gibi olduğunu gösteriyor. Cihaz, yuvarlak bir kamera modülünde üçgen şeklinde düzenlenmiş üçlü bir kamera birimi barındırıyor. İki adet LED flaş, bir mikrofon, bilinmeyen bir sensör ve içerisinde 100x (dijital zoom) yazısı bulunuyor. Ön tarafta ise, çift selfie kamera sistemine sahip olabileceğini düşündüren hap şeklinde bir kesime sahip dört yönlü kavisli bir OLED panel yer alıyor.

Honor Magic 6 Pro tasarımı resmi olarak onaylandı

Magic 6 Pro'nun, Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile donatılacağı ve bu sayede Xiaomi 14 Pro, Vivo X100 Pro, iQOO 12 Pro, OnePlus 12, Realme GT 5 Pro ve Nubia Z60 Ultra gibi modellerle Çin pazarında rekabet edebileceği biliniyor. Cihazın ayrıca en son Magic OS 8.0 tabanlı Android 14 ile önceden yüklenmiş olarak gelmesi bekleniyor.

Magic 6 Pro'nun resmi listesi, cihazın 256 GB, 512 GB ve 1 TB gibi depolama seçenekleriyle sunulacağını doğruluyor. Ancak, bu varyantların her biriyle hangi RAM miktarının sunulacağı belirtilmemiş. Ayrıca, cihazın artık siyah, beyaz, yeşil, camgöbeği ve mor gibi birden fazla renk seçeneğiyle sunulacağı da biliniyor.

Magic 6 Pro, Magic 6 ve özel Porsche Design varyantı ile birlikte 10 ve 11 Ocak'ta Çin'de resmen tanıtılacak.