Honor Magic 6 RSR, ön siparişe açıldı

Honor, Magic 6 RSR modelinin ön siparişlerini almaya başladı. Peki bu cihaz hangi özelliklerle geliyor?

Honor Magic 6 RSR, ön siparişe açıldı

Honor, dün gerçekleştirdiği bir etkinlikle, Porsche Design ile ortaklaşa tasarladığı ilk akıllı telefonun isminin RSR olacağını duyurdu. Bu özel model, Porsche'nin yarış tarihinden esinlenerek "RennSport Rennwagen" anlamına gelen "RSR" ismini taşıyor. Bu isim, Almanca'da "yarış sporu yarış arabası" anlamına gelmekte ve genellikle yalnızca pistler için üretilen efsanevi Porsche 911 modellerinde kullanılıyor.

Honor, Çin'de bu özel telefon için sessizce ön rezervasyon sürecini başlattı. İlgilenen alıcılar, Porsche Store üzerinden 911 yuanlık (130$) bir depozito ödeyerek Honor Magic 6 RSR Porsche Design modeli için ön sipariş verme şansı elde ediyorlar. Bu depozito, 11 ve 12 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek online ön siparişlerin ilk turuna erken erişim sağlıyor ve alıcılar ayrıca özel bir sürpriz hediye kutusu alacaklar. Önemli bir nokta olarak, bu depozito yalnızca erken erişim için geçerli ve 13 Ocak'ta iade edilecek; telefonun tam fiyatına dahil edilmeyecek. Bu, Honor Magic 6 RSR'nin tam ödemesinin sadece 11 Ocak 2024'te başlayacağı anlamına geliyor.

Honor Magic 6 RSR, ön siparişe açıldı

Şimdilik Honor Magic 6 RSR hakkında fazla bir şey bilmiyoruz. Ancak Honor, standart Magic 6 ve Magic 6 Pro modellerini zaten piyasaya sürmüş durumda. Magic 6 Pro, güçlü bir 100x dijital zoom özelliğine sahip periskop kamerayla öne çıkarken, Magic 6 ise 50x zoom özelliğiyle dikkat çekiyor. Her iki telefonun da 50 megapiksel ana ve ultra geniş açılı kameralara sahip olması bekleniyor. Pro modelinin ayrıca benzersiz bir uydu bağlantısı özelliğine sahip olabileceği söyleniyor.

Bu telefonlar, en yeni Snapdragon 8 Gen 3 işlemci ile güçlendirilecek ve Android 14 tabanlı Magic OS 8.0 ile çalışacak. Depolama seçenekleri 256GB'dan başlayıp 512GB'a kadar çıkacak, Pro modeli ise 1TB seçeneği sunacak.