Mobil

Honor Magic V katlanabilir sektöründe ilke imza atacak

Katlanabilir cihaz sektörüne giriş yapan Honor Magic V ait olduğu pazarda bir ilke imza atacak. İşte cihazın sahip olacağı özellikler ve detayları.

Honor Magic V katlanabilir sektöründe ilke imza atacak

Daha dün Honor, yaklaşmakta olan katlanabilir akıllı telefonu Honor Magic V cihazını tanıttı. Şirket, aslında Honor'un "ilk katlanabilir amiral gemisi" olacağını söylemek dışında çok bir detay vermedi. 

Honor Magic V katlanabilir sektöründe ilke imza atacak

honor magic v

Bununla birlikte, Çin'de ortaya çıkan sızdırılmış bir rapora göre, Honor'un yaklaşmakta olan katlanabilir modeli hakkında başka bir bilgi edindik. Rapora göre Honor'un yeni katlanabilir telefonu Snapdragon 8 Gen 1 yonga setini kullanacak. Honor Magic V bunu yapan ilk katlanabilir cihaz olacak. 2022'de bu kategoride çok daha fazla giriş bekleniyor. Söylentiye göre Magic V, önümüzdeki ay tamamen açıklanacak. O zamana kadar bununla ilgili çok daha fazla ayrıntının halka açılması bekleniyor.

Önceki sızıntılara göre Honor Magic V, 6,5" kapak ekranına ve 8" dahili ekrana sahip olacak. Her iki panelin de BOE tarafından tedarik edildiği iddia ediliyor.

Katlanabilir sektöründe şu anda Samsung lider konumunda olsa da Honor da emin adımlarla sektöre giriş yapıyor diyebiliriz. Geçtiğimiz dönemlerde Huawei'den ayrılan Honor zor günler atlatsa da markasını iyi toparladı. Katlanabilir sektörüne teknoloji devleri adım adım girerken Honor da  bu pazardan geri kalmayı planlamıyor. Açıkçası katlanabilir telefon uzun süreli olarak trend olur mu tartışılır. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.