Honor Magic V2 RSR küresel pazara adımını attı

Yenilikçi tasarım ve güç bir arada: Honor Magic V2 RSR, benzersiz özellikleriyle küresel pazarda yerini aldı.

Honor Magic V2 RSR küresel pazara adımını attı

Honor, Barselona'da düzenlediği etkinlikte global pazarda satışa sunulacak yeni ürünlerini tanıttı. Bu ürünler arasında akıllı telefonlar, katlanabilir telefonlar, bir laptop ve bir tablet bulunuyor. Dikkat çekenlerden biri de, otomobil üreticisi Porsche ile iş birliği içinde geliştirilen Honor Magic V2 RSR Porsche Design katlanabilir telefon oldu. Çin'de geçtiğimiz ay tanıtılan modelin global versiyonu da aynı özelliklere sahip.

Honor Magic V2 RSR, ikonik bir spor arabanın tasarım hatlarını yansıtan, pulsasyon hissi veren ve uç kısmı üçgen şeklinde bir kamera adasına sahip çift tonlu bir arka panele sahip. Bu tasarım, cihazın sadece görünümünü değil, aynı zamanda kullanıcı deneyimini de zenginleştiriyor. Cihazın gövdesi, hafif ve dayanıklı fiberglas malzemeden üretilmiş, üzerinde ise titanyum alaşımlı harfler yer alıyor.

Ekran kalitesi konusunda ise Honor Magic V2 RSR, çizilmeye karşı dirençli NanoCrystal Shield cam teknolojisine sahip. Katlanabilir telefon, 6.43 inçlik bir kapak ekranı ve 7.92 inçlik bir iç ekran sunuyor. Her iki OLED panel de 120Hz LTPO yenileme hızına sahip. Dış ekran 2376 x 1060 piksel çözünürlüğünde ve 2500 nit parlaklık sunarken, iç ekran 2344 x 2156 piksel çözünürlük ve 1600 nit maksimum parlaklık değerlerine sahip.

Honor Magic V2 RSR küresel pazara adımını attı

Cihaz katlandığında 9.9mm, açıldığında ise sadece 4.7mm inceliğe sahip ultra ince bir tasarıma sahip. Honor, cihazın titanyum bir menteşe ile donatıldığını ve su damlası destekli bir yapıya sahip olduğunu belirterek, katlanırken ve açılırken kusursuz bir deneyim sunmayı vaat ediyor.

Performans tarafında Honor Magic V2 RSR, Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile güçlendirilmiş. Ayrıca cihaz, Honor'ın C1 RF geliştirme çipine de ev sahipliği yapıyor. 16GB RAM ve 1TB dahili hafıza ile donatılan telefon, MagicOS işletim sistemi altında çeşitli özellikler sunuyor.

Kamera konusunda ise 50MP ana sensör, 50MP ultra geniş açılı lens ve 40x destekli 20MP telefoto üniteye sahip. Hem iç hem dış ekranlarda 16MP'lik selfie kameraları bulunuyor. Ayrıca, 8x8 dToF lazer odaklama sistemi, titreme sensörü ve sıcaklık sensörü gibi özellikler de mevcut.

Honor Magic V2 RSR, Akit Gri renk seçeneği ile sunuluyor ve 2.699 Euro fiyat etiketine sahip. Cihaz, 16GB + 1TB konfigürasyonunda satışa sunuluyor ve bugünden itibaren ön siparişe açık olup, 18 Mart'ta satışa çıkacak.