Honor Magic V3, daha ince yapısıyla dikkat çekiyor

Honor Magic V3, sektörde ilk kez kullanılan %10 silikon yüksek yoğunluklu batarya ile daha ince bir yapıya kavuşuyor. Bu yenilik, kullanıcı deneyimini nasıl etkileyecek?

Honor Magic V3, daha ince yapısıyla dikkat çekiyor

Honor, 12 Temmuz'da piyasaya süreceği Honor Magic V3'ün tanıtımına hazırlanırken, geçtiğimiz günlerde düzenlediği teknoloji konferansında yenilikçi gelişmelerini paylaştı.

Konferansta, Honor’un sektörde bir ilki gerçekleştirdiği ve %10 silikon içeriğine sahip bir batarya geliştirdiği açıklandı. Bu batarya, yaklaşmakta olan Honor Magic V3’ü güçlendirecek. Şirketin üçüncü nesil silikon anot bataryası, %10’dan fazla silikon içeriyor ve bu oran, sektörde bir ilk olma özelliği taşıyor. Şirketin açıklamasına göre, bu bataryanın enerji yoğunluğu, önceki nesle göre %5,74 daha yüksek. Enerji yoğunluğu, bir bataryanın belirli bir hacim veya kütlede ne kadar enerji depolayabildiğini ifade eden önemli bir parametre. Bu artış, belirli bir kapasiteye sahip bataryanın daha az iç hacim kaplaması anlamına geliyor ve bu sayede Honor, telefonun batarya kapasitesinden ödün vermeden daha ince olmasını sağlamış.

Honor Magic V3’ün bataryası, önceki modele göre %4,4 daha ince olacak. Ayrıca, Honor, enerji verimliliğini optimize eden ve batarya ömrünü artıran Honor E1 çipini de geliştirdi. Bu çipin enerji verimliliğini en üst düzeye çıkardığı belirtiliyor.

Önceki sızıntı ve söylentilere göre, Honor Magic V3, sade bir deri gövdeye sahip olacak. Kamera modülünde büyük değişiklikler yapılmış ve telefon, geçen yılın Temmuz ayında piyasaya sürülen Honor Magic V2’den hem daha yetenekli hem de daha ince olacak şekilde tasarlanmış. Honor Magic V2, kapalıyken 9.9 mm ve açıldığında 4.7 mm inceliğindeydi. Önceki modelde 50MP ana kamera, 20MP 2.5x telefoto lens ve 50MP ultra geniş açılı kamera bulunuyordu ve Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile güçlendirilmişti. İkinci nesil silikon anot bataryası, 5000mAh kapasiteye sahipti ve 66W hızlı şarj desteği sunuyordu.

Yeni cihazın, Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile gelmesi ve aynı 5000 mAh batarya kapasitesini koruması bekleniyor.