Honor V40 ailesinin özellikleri netleşiyor!

Merakla beklenen Honor V40 serisi hakkında detaylar netleşiyor. İşte telefonların belli olan özellikleri!

Honor V40 ailesinin özellikleri netleşiyor!

Herkesin bildiği gibi akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden olan Huawei, Honor ile yollarını ayırıyor. Bir başka deyişle aynı evde kalan bu iki ev arkadaşından Honor, farklı bir eve çıkıyor. Şirketin Huawei bünyesinden ayrıldıktan sonra ilk telefonları ise muhtemelen Honor V40 serisi olacak. Aile hakkında ortaya çıkan detaylar ise donanımsal yapı hakkında bizlere ciddi ip uçları veriyor. Çin merkezli şirket, yeni serisi ile beraber akıllı telefon dünyasında bir ilki de gerçekleştirmeye hazırlanıyor. İşte detaylar!

Honor V40 ailesinin özellikleri netleşiyor! - Resim : 1

Honor V40 ailesinin özellikleri netleşiyor!

V40 ailesi çok yüksek bir ihtimal ile 3 telefondan oluşacak. Bahsi geçen cihazların her biri, farklı şirketler tarafından geliştirilen işlemcileri bünyesinde barındıracak. Bu anlamda akıllı telefon dünyasında ilk kez bir ailenin her bir üyesinin farklı işlemciler ile geleceğini ifade edebiliriz.

Serinin giriş modeli olan Honor V40 gücünü MediaTek Dimensity 1000+ yonga setinden alacak. Honor V40 Pro'da Samsung'un geliştirdiği Exynos 1080 işlemcisi kullanılırken, Honor V40 Pro Plus modelinde Qualcomm tarafından üretimi gerçekleştirilen Snapdragon 888 işlemcisi yer alacak.

Gelen detaylara göre her üç cihaz da 66W hızlı şarj desteğine sahip olacak. Bunun haricinde küçükten büyüğe doğru telefonlara konacak olan pil kapasitesinin genişlemesi bekleniyor. Bakalım Honor V40 serisi akıllı telefon pazarında istenen etkiyi yaratabilecek mi? Hep birlikte bekleyip göreceğiz.