Honor V40 Huawei'den bağımsız bir model oluyor!

Huawei'nin Honor'u satmasının ardından çıkmasına az bir süre kalan Honor V40 ailesinde bazı değişiklikler olacağı sızdırıldı.

Honor V40 Huawei'den bağımsız bir model oluyor!

Huawei, yakın zaman önce resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla alt markası Honor'u yerel bir konsorsiyuma sattığını duyurmuştu. Bu işlemden sonra çıkacak olan Honor V40 modelinde bir takım değişiklikler olması bekleniyor.

Yapılan bir sızıntıda Honor V40 modelinde kullanılması planlanan Kirin 9000 yonga setinin kullanılmayacağı iddia edildi.

Honor V40 ailesi Kirin 9000 işlemcisini kullanmayabilir!

2019 yılında çıkan Honor V30 ve V30 Pro modellerinde Kirin 990 yonga seti kullanılmıştı. Her şeyin yolunda gitmesi durumunda Honor V40 modelinde 2020 yılının yeni çıkan işlemcisi Kirin 9000'i kullanması bekleniyordu. Ancak beklenenler olmadı ve gerçekleşen olaylar neticesinde Honor V40 modelinde Kirin 9000 işlemcisinin kullanılması epey zor gözüküyor.

ABD ve Çin arasındaki ticaret sorunları nedeniyle Huawei Kirin 9000 işlemci üretiminde sıkıntılar yaşadı. Yeni işlemciden şu anlık birkaç milyon üretildiği düşünülüyor. Ancak bunların hepsi büyük ihtimalle Huawei'nin Mate 40 amiral gemileri için ayrılmış durumda. Bu durumlar düşünüldüğünde Honor markası Huawei'den ayrılmamış olsa bile Honor V40 modelinde Kirin 9000 işlemcilerin kullanılması pek muhtemel gözükmüyordu.

Honor V40 Huawei'den bağımsız bir model oluyor! - Resim : 1

Bunun yerine Honor V40 serisinde MediaTek'in Dimensity 1000+ yonga setinin kullanılacağı tahmin ediliyor. V40 ailesinin HarmonyOS ile piyasaya sürülmesi bekleniyordu, ancak yaşanan olaylar düşünüldüğünde Huawei ve Honor arasında yazılım tarafında da bölünme yaşanmış olabilir.  Modelin Aralık ayında piyasaya sunulmasıyla birlikte tüm sorular cevaplanmış olacak.